piątek, 17 lipca 2015

Image Expo: Jason Aaron oraz R. M. Guerra ponownie łączą siły

Jason Aaron oraz R. M. Guerra to twórcy, nie boję się użyć tego słowa, kultowego już komiksu "Scalped" ze stajni DC Vertigo. Po sukcesie "Southern Bastards" tego pierwszego, właściwie aż prosiło się o to, aby scenarzysta i rysownik ponownie stworzyli coś wspólnie, tym razem pod banderą Image Comics. Nasze prośby zostały wysłuchane, ponieważ na Image Expo zapowiedziano start "The Goddamned" autorstwa właśnie tego duetu.
"The Goddamned" zapowiadane jest jako seria ongoing, której akcja osadzona jest w czasach biblijnych, a konkretnie jakiś czas przez potopem i zbudowaniem Arki przez Noego. Tytuł wystartuje w listopadzie tego roku i przedstawi nam świat pełen przemocy i zepsucia oraz ludzi, którzy odeszli tak daleko od Boskiej kreacji jak tylko mogli. Nie obędzie się jednak bez dość dużej szczypty humoru i pewnego przeinaczania rzeczy, których moglibyśmy się spodziewać. Konkrety?

W komiksie na pewno pojawią się dinozaury :)

Jason Aaron przedstawia "The Goddamned" jako coś, co mógłby zrobić Quentin Tarantino, gdyby zechciał zekranizować Biblię. Patrząc na to, że dosłownie przedwczoraj pisałem o innym komiksie, którego autor również pisał o inspiracji tym filmowcem, wezmę jednak te zapowiedzi z pewną dozą wstrzemięźliwości. Pojawiają się także informacje o miksie Biblii, szalonego westernu oraz nietypowej przygodówki. Obietnic jest sporo, zobaczymy jak twórcy z tego wybrną.

Ponadto Aaron poinformował, że Image Comics wyda twardookładkowe wznowienie jego komiksu "The Other Side", którego rysownikiem był Cameron Stewart.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz