piątek, 3 lipca 2015

Image Expo: zapowiedź kilkunastu nowych serii i możliwego jednego rebootu

No i zaczęło się. Nastał czas kolejnej odsłony Image Expo i nie minął jeden dzień, jak zostaliśmy zalani falą zapowiedzi nowych tytułów, które wkrótce pojawią się na sklepowych półkach z logo Image na okładkach. Do tego grona dojdzie także jeden "reboot", ale taki nie do końca. I właśnie od niego zacznę wyliczankę, jednakże ponieważ szykuje się spory kawałek tekstu, wszystko znajdziecie w rozwinięciu posta.
No i właśnie o tę serię chodzi. Czy doczekamy się restartu numeracji? Na to się nie zapowiada. Edytor studia Skybound - Sean Mackiewicz zapowiedział historię, w której Marc Grayson cofnie się w przeszłość i okaże się, że stanie on przed możliwością zmiany całej linii czasowej. Czy skorzysta z tej możliwości i tym samym diametralnie odmieni swoje życie? Dowiadywać będziemy się od października.

Czas na zapowiedzi totalnie nowych tytułów:
 • "Axcend" (Shane Davis) - komiks skupiający się na postaci młodego chłopaka, który uwielbia grać w gry komputerowe i przypadkiem wpada na trop czegoś, co może mieć potężne konsekwencje w naszej rzeczywistości. Nacisnąć start będziecie mogli już w październiku.
 • "Black Magick" (Greg Rucka/Nicola Scott) - Pewnie nie dziwi Was, że kolejny komiks tego scenarzysty skupi się na postaci kobiecej, prawda? Tym razem będziemy mieli do czynienia z panią detektyw, która ukrywa przed światem pewien sekret - tak naprawdę jest wiedźmą. Co z tego wyniknie? Dowiemy się już od października.
 • "Blue Monday" (Chynna Clugston Flores) - tu akurat są nie jedna, a całe dwie zapowiedzi. Autorka dość popularnego niezależnego komiksu ogłosiła, iż w barwach Image kontynuować będzie ten tytuł, a ponadto tu właśnie wyda opasły tom zbierający wszystkie dotychczasowe odsłony cyklu. Data premiery nie jest znana.
 • "Camp Midnight" (Steven Seagle/Jason Katzenstein) - licząca sobie 256 stron nowela graficzna skupiająca się na jedynym człowieku w obozie pełnym stworzeń z nocnych koszmarów. Czy uda jej się ukryć swoje prawdziwe ja przed towarzyszami? Tego dowiemy się w październiku.
 • "Codename: Baboushka: The Conclave of Death" (Antony Johnston/Shari Chankhamma) - klimatycznie zbliżona do przygód Jamesa Bonda seria opowiadająca o Rosjance, która szantażem zostaje zmuszona do pracy dla rządu USA. Wspomniałem już że specjalizuje się w morderstwach? Premiera w październiku.
 • "Crosswind" (Gail Simone/Cat Staggs) - zabrzmi to dość zabawnie i takie zapewne będzie. Osią fabuły tej serii ma być zamiana ciał, do jakiej dojdzie pomiędzy bardzo niebezpiecznym zabójcą, a ułożoną kurą domową. Autorki zapewniają, żę będzie to komiks pełen szeroko omawianych scen. Pożyjemy, zobaczymy :)
 • "Cry Havok" (Simon Spurrier/Ryan Kelly) - wyobraźcie sobie że podróżujecie po ogarniętym wojną Afganistanie, a Waszymi towarzyszami są jak najprawdziwsze stwory. W takim właśnie miejscu znajduje się główna bohaterka tego komiksu, a scenarzysta zapewnia, że będzie to horror w którym najważniejszą rzeczą ma być ma być próba zachowania własnego człowieczeństwa.
 • "Expired" (Jimmie Robinson/Richard Pace) - brzmi dziwnie. Bezdomny weteran nawiązuje współpracę z duchem zaklętym w uliczny parkometr, który działa tylko wtedy, gdy ma drobne. Razem starają się rozwiązać sprawę morderstwa, któreokazuje się być znacznie bardziej skomplikowane niż myśleli. Pięć numerów, miniseria.
 • "Faster Than Light" (Brian Haberlin) - zapowiedziany już kilkanaście dni temu komiks studia Shadowline, reklamowany jako sensacyjny miks inteligencji "Star Treka" z wybuchowością i dynamiką "Grawitacji".
 • "The Goddamned" (Jason Aaron/R.M. Guerra) - autorzy niezapomnianego "Scalped" ponownie łączą siły, by opowiedzieć zakręconą historię osadzoną w czasach biblijnych. Tuż przed wielkim potopem ludzkość upadła. W końcu, zaczynają dziać się naprawdę dziwne rzeczy z atakiem dinozaurów na czele. Ale że jak? Tego dowiemy się już w listopadzie.
 • "Hadrian Wall's" (Kyle Higgins/Alec Siegel/Rod Reis) - twórcy udanego, chociaż przedwcześnie zakończonego "C.O.W.L." wracają z nowym projektem. Tym razem ma być to psychologiczny thriller o dwójce superbohaterów, którzy w okresie Zimnej Wojny odlatują na inną planetę, gdzie zakładają kolonię. Kilkadziesiąt lat później okazuje się, że na miejsce to szykowana jest inwazja z Ziemi. Premiera w listopadzie.
 • "Heartless" (Warren Ellis/Tula Lotay) - anonsowany już wcześniej projekt. Piosenkarka wraca w swoje rodzinne strony, by po latach zmierzyć się z własnymi demonami. Tyle tylko, że z czasem okazuje się iż nie jest to przenośnia, ponieważ na jej życie czyhać będzie coś nadprzyrodzonego. Niestety nie podano daty premiery.
 • "Huck" (Mark Millar/Rafael Albouquerque) - nowy projekt sygnowany logiem Millarworldu opowiadać ma o chłopcu z małego miasteczka, który nagle otrzymuje supermoce i postanawia dzięki nim wpłynąć na postawę nie tylko całego swojego sąsiedztwa, lecz także nieco dalszej okolicy. Projekt planowany jako seria miniserii.
 • "The One %" (Kaare Kyle Andrews) - chyba najbardziej tajemniczy projekt tegorocznego Image Expo. Opisany jako neo-noir i pierwszy w dorobku autora komiks autorski.
 • "The Other Side" (Jason Aaron/Cameron Steward) - scenarzysta "Southern Bastards" zapowiedział wznowienie w barwach Image jednego z komiksów, o których stało się o nim bardzo głośno. Format deluxe.
 • "Private Eye" (Brian K. Vaughan/Marcos Martin) - kolejny znany tytuł, choć tym razem webcomics, który zostanie wydany przez Image w wersji deluxe.
 • "Ringside" (Joe Keatinge/Nick Barber) - i kolejny ciekawie zapowiadający się komiks. Tym razem przyjrzymy się twórcom i aktorom reżyserowanych spektakli, które znacie pod nazwą "walki wrestlerów". Scenarzysta zapowiada spojrzenie na historię z trzech różnych perspektyw: weterana, młodzika oraz... pisarza. Zaintrygowani?
 • "Scooter Girl" (Chynna Clugston Flores) - autorka "Blue Monday" zapowiedziała także kolejny nowy projekt. Tym razem skupi się on na bogatym i popularnym chłopaku, który po spotkaniu pewnej dziewczyny na skuterze traci wszystko. Czyżby została na niego nałożona klątwa?
 • "Slave Punk" (Ron Kimberly) - pierwszy z zapowiedzianych przez autora komiksów skupi się na wyjątkowo inteligentnym niewolniku, który rzuci wyzwanie swojemu władcy i całemu porządkowi miejsca, w którym przyszło mu ciężko pracować. Nie spodziewajcie się jednak krwawego buntu, a czegoś znacznie mniej oczywistego.
 • "Snotgirl" (Brian Lee O'Malley/Leslie Hung) - twórca przygód Scotta Pilgrima debiutuje w Image Comics historią o modowej blogerce, której serwis odnosi gigantyczny sukces i tym samym ściąga na nią wiele niebezpieczeństw. Ma być zabawnie i zwariowanie, premiera jeszcze w tym roku.
 • "Sunset Park" (Ron Kimberly) - co stanie się, gdy twórca kreskówek zajmie się horrorem? No cóż, na pewno coś niespodziewanego i właśnie taki ma być ten komiks, w którym główna rolę odegrają wampiry żyjące we współczesnej metropolii.
 • "Throwaways" (Caitlin Kittredge/Steve Sanders) - szerzej nieznani autorzy oferują czytelnikom spojrzenie na zabójców przyszłości. Sądzicie że broń wystarczy? Jesteście w błędzie, przyszli asasyni potrzebować będą telepatii, a i ona nie jest gwarantem ujścia z życiem. Zwłaszcza, gdy największe niebezpieczeństwo czai się wewnątrz organizacji dla której się pracuje.
 • "Virgil" (Steve Orlando/JD Faith) - powieść graficzna opowiadająca o byłym policjancie, który szuka zemsty na ulicach Jamajki. Jest to kolejny wymieniany dziś komiks, który jest już dostępny we wrześniowych zapowiedziach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz