niedziela, 19 lipca 2015

Image Expo: Czy twórca Scotta Pilgrima namiesza w Image?

Któż z nas nie zna postaci Scotta Pilgrima? Jeśli nie z fenomenalnego komiksu, to już na pewno z nie mniej udanej ekranizacji, która kilka lat temu pojawiła się w kinach. Twórcą tej postaci jest Bryan Lee O'Malley, który na niedawnym Image Expo zapowiedział, że stworzy dla Image nową serię "Snotgirl", sygnowaną poniższym, niezbyt apetycznym teaserem. Co wiemy na jej temat?
Główną bohaterką "Snotgirl" jest dziewczyna o imieniu Lottie. Jest ona początkującą blogerką modową, którą z czasem zdobywa coraz większą popularność. Jej artykuły przykuwają radością i optymizmem, chociaż prywatnie Lottie jest osobą raczej pochmurną i smutną. W dodatku cierpi na potężną alergię. Wszystko zmienia się wraz z momentem w którym poznaje Caroline - ideał do którego chce dążyć. Z czasem relacja obu pań przeradza się w coś niecodziennego, a przy okazji bardzo niebezpiecznego.

Dla O'Malley'a "Snotgirl" jest tak naprawdę pierwszym w karierze projektem, który wymaga pisania scenariusza co miesiąc. Znany dotychczas głównie z powieści graficznych twórca zapewnia, że ma z pisania sporo frajdy i o ile nie umrze, seria ukazywać będzie się w terminach.

Opisując swój najnowszy projekt, O'Malley porównał go do miksu "Seksu w wielkim mieście" z "American Psycho". Ma być więc strasznie i zabawnie jednocześnie.

Data wydania "Snotgirl" nie jest jeszcze znana, ale mówi się o początku przyszłego roku.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz