sobota, 6 czerwca 2015

Remender zapowiada nowy kierunek historii w "Black Science"

"Black Science" to seria, od której Rick Remender zaczął swoją obecną ekspansję w wydawnictwie Image Comics. Męczony niewielkimi, ale regularnymi opóźnieniami tytuł doczekał się już czternastu numerów, z których twórcy są bardzo zadowoleni. Mimo to i tak właśnie ogłosili, że już wkrótce nieco zmieni się kierunek opowiadanej historii. Szczegóły poniżej.
Jak zapewne już wiecie, "Black Science" to historia opowiadająca o grupie anarchistycznych naukowców (i nie tylko), którzy podróżują pomiędzy wymiarami i szukają drogi do domu. Według zapowiedzi Ricka Remendera, to już niedługo ulegnie zmianom. Scenarzysta chce, by już wkrótce wizyty bohaterów w poszczególnych światach trwały nieco dłużej niż dotychczas, a także będzie dążyć do tego, by główną osią fabuły nie był Grant McKay i jego miłość do swoich dzieci. Od przyszłych numerów bohaterowie serii mają przede wszystkim mierzyć się z konsekwencjami własnych czynów. Wszystko co dotychczas robili pozostawiało jakiś ślad nie tylko w nich samych, ale także w światach do których zawitali. Czas, by zmierzyli się z tym, co sami nawarzyli.

Zdecydowanie najważniejszym zeszytem w dotychczasowym dorobku "Black Science" będzie ten oznaczony numerem 16. Remender nie chce zbyt wiele zdradzać na ten temat, lecz jako ciekawostkę dodaje, że pierwszy raz dał w pełni wolną rękę Matteo Scalerze w budowaniu wizualizacji miejsca pracy. Scenarzysta twierdzi, że efekt jest tak olśniewający iż w przyszłości będzie to robić częściej.

Zdecydowanie najbardziej tajemniczą postacią pojawiającą się w "Black Science" jest Mr. Block. Jeśli wierzyć słowom Ricka Remendera, więcej na jego temat dowiemy się w... 25 numerze serii. Przy okazji niejako, scenarzysta wspomniał iż liczy na to, że seria ta doczeka się minimum 50 odsłon - tyle w końcu już zaplanował.

#15-16 to rozszerzona historia Rebecci, pojawi się także więcej na temat Kadira.

3 komentarze:

 1. Boję się, że wyjdzie z tego takie "Sliders" (był taki serial w tv, pomysł fabularny identyczny). Pożyjemy - zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zamierzam wkrótce sięgnąć po tę serię ale tylko dlatego że wydali to w Polsce. Dlatego niusa nie czytam wystarczy, że przeczytałem tu ostatnio o śmierci jakiegoś kurczaka w Chew, a jestem dopiero po pierwszym trejdzie gdzie kurczak ten nawet się nie pojawił a ja już wiem że umrze i zostanie wskrzeszony :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Newsy ze spoilerami są oznaczone jako spoilerowe. Ten z notką o śmierci Poyo miał w tytule napis "zawiera spoilery"

   Usuń