wtorek, 16 czerwca 2015

Jay Faerber o dotychczasej pracy nad "Copperhead"

Czy znacie już "Copperhead"? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi "nie" NATYCHMIAST nadróbcie te zaległości. Moim skromnym zdaniem jest to jedna z najlepszych premier Image ostatnich kilkunastu miesięcy, chociaż wydaje mi się, że nie została tak mocno doceniona w USA. Na szczęście Jay Faerber nie ustaje w promowaniu tego tytułu i tuż przed premierą ósmego zeszytu udzielił wywiadu serwisowi Bleeding Cool. Czy dowiedzieliśmy się z niego czegoś nowego?
Na początku twórca przypomniał ogólną fabułę komiksu, po czym przyznał iż jest zdziwiony jak wiele maili dostaje od fanów tego komiksu. Przeważająca większość domaga się ujawnienia wydarzeń z przeszłości Clary oraz Boo, które przywiodły ich do górniczego miasteczka. Scenarzysta obiecuje, że będzie serwować pewne szczegóły, ale bardzo powoli i ma nadzieję, że fani mu to wybaczą.

Zapytany o plan na konkretne zakończenie serii "Copperhead", Faerber powiedział że nie ma pojęcia ani kiedy to nastąpi, ani dokładnie jak. Już po tych kilku numerach parę razy zmienił swoje pierwotne zamiary wobec pewnych wątków. Na przykład obecnie Clara wciąż jest twardą i nieustępliwą policjantką, a zarazem dobrą matką. Początkowo Faerber chciał pokazać ją jako osobę nieradzącą sobie z taką ilością zadań jednocześnie. Ostatecznie porzucił, przynajmniej na razie, ten pomysł.

Ósmy numer serii będzie w całości skoncentrowany na Boo. Clara nie pojawi się w nim nawet na moment. W najbliższych zeszytach można spodziewać się także powrotu byłego męża kobiety.

Na koniec Faerber postanowił jeszcze zachęcić czytelników do sięgnięcia po "Secret Identities", które również szczerze polecam. W zalewie kiepskiego superhero od Marvela czy DC, ten komiks bardzo pozytywnie wyróżnia się na ich tle.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz