czwartek, 4 czerwca 2015

Remender i Craig o niedawnym numerze "Deadly Class" (SPOILERY)

Niedawno ukazał się trzynasty numer serii "Deadly Class", który miał wszelkie powody ku temu, by wstrząsnąć czytelnikami. Twórcy pokazali, że nie boją się szokować i zaserwowali czytelnikom scenę, która na pewno zostanie zapamiętana na długo. Ponieważ jest to solidny spoiler, reszta wpisu znajduje się w rozwinięciu.
W "Deadly Class #13" ginie Maria - ukochana Marcusa. Jest to dla ekipy bohaterów kara za łamanie regulaminu szkoły w jakiej się znaleźli. Tym samym rodzina, jaką powoli się stawali, zostaje kompletnie rozbita. Kolejne numery pokażą ich reakcję na tragedię, która ich dotknęła. Twórca chce także jeszcze mocniej skupić na podstawowym aspekcie serii - dorastaniu poszczególnych postaci. Pomimo tego, że młodzi należą do szkoły dla zabójców, nadal są także nastolatkami podczas burzy hormonów i wiążą się z tym pewne nieuniknione rzeczy.

W najbliższych numerach na świecznik wróci wątek narkotykowych ciągot Marcusa. Czytelnicy mogą spodziewać się ukazania rezultatów jego eksperymentów z używkami.

Remender twierdzi, że śmierć Marii jest naturalna konsekwencją tego, co działo się na łamach "Deadly Class" od samego początku. Scenarzysta pisze serię tak, by czytelnik mógł pomyśleć nad tym, czy bezmyślne czyny zawsze uchodzą na sucho bohaterom opowieści. Jest to jednak o tyle trudniejsze w komiksie autorskim, ponieważ decyzja o uśmierceniu kogoś z obsady wiąże się z tym, że jest to najczęściej nieodwracalne. Remender zdradził, iż chciał zmienić swój początkowy scenariusz i ocalić dziewczynę, lecz Wesley Craig oraz edytor serii Sebastian Girner przekonali go, by jednak niczego nie zmieniał.

Jest wiele planów wobec postaci mistrza Lina. Na razie jednak Remender nie zdradził ile z nich doczeka się realizacji. 13 zeszyt "Deadly Class" pokazał jednak wystarczająco, jak bardzo niebezpiecznym jest on człowiekiem. Więcej miejsca ma dostać także Shabnam - kolega Marcusa z pokoju.

Gdy padło pytanie o to jak długo scenarzysta chce pisać "Deadly Class", dowiedzieliśmy się że na chwilę obecną Rick Remender ma rozpisany luźny skrypt do numeru 32 i liczy, że uda mu się te plany w całości zrealizować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz