sobota, 20 czerwca 2015

Więcej Charliego Adlarda w Image Comics

Minęło mnóstwo miesięcy od momentu ujawnienia wstępnego planu do dnia dzisiejszego, ale udało się. Klasyczna historia będąca jedną z najwcześniejszych prac w dorobku Charliego Adlarda w końcu zostanie wznowiona w barwach Image Comics. "Astronauts in Trouble" przy okazji może okazać się kolejną bardzo dobrą pozycją w ofercie tego wydawnictwa. O czym jest? Tego dowiecie się z lektury tego posta.
"Astronauts in Trouble" w barwach Image ukazywać ma się co miesiąc z odnowionymi kolorami, poprawionymi wcześniejszymi uchybieniami i cała galerią nowych okładek przygotowanych oczywiście przez Charliego Adlarda. Całość swoim wykonaniem ma przypominać nieco obecnie publikowane przez IDW "The Maxx". Sama historia zaś skupia się na tajnej historii wyścigu przy zdobywaniu kosmosu przez ludzi i osadzona jest na przestrzeni blisko stu lat - od 1950 roku do hipotetycznej, bliskiej przyszłości.

Co ciekawe, pomysł na wznowienie wydawania tego komiksu nie narodził się w głowach ani któregoś z jej twórców, ani także Roberta Kirkmana. Odpowiedzialny za taki właśnie stan rzeczy jest Richard Starkins ("Elephantmen"), który zaproponował to Larry'emu Youngowi oraz Ericowi Stephensonowi. Obaj ucieszyli się z tego pomysłu i dziś komiks ten ponownie zawita na sklepowe półki.

Jeśli Image Comics faktycznie opublikuje tylko to, co zostało już wcześniej wydane, odnowiona wersja tej serii liczyć będzie dziewięć zeszytów.

Na chwilę obecną nie ma planów na kontynuację "Astronauts in Trouble". Niejako korzystając z okazji Young potwierdził, że chociaż założone przez niego wydawnictwo AiT/Planet Lar oficjalnie nadal istnieje, to jednak nie planuje wznowienia wydawania komiksów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz