wtorek, 30 czerwca 2015

Autorka rysunków o długo wyczekiwanym starcie "8House" i zapowiedzianym "From Under Mountains"

"8House" to zapowiedziany długie miesiące temu wielowątkowy projekt Brandona Grahama, który tak naprawdę coś ostatnio nie ma szczęścia do Image Comics. Jego kontynuacja "Prophet" z różnych względów wyleciała z zapowiedzi, "Island" może (chociaż nie życzę) okazać się projektem zbyt ambitnym, a i wspomniany na początku tytuł czekał na swoją premierę znacznie dłużej niż zakładano. No ale wreszcie się pojawi i rysowniczka pierwszej serii postanowiła opowiedzieć co nieco na jej temat.
Projekt "8House" początkowo ogłaszany był jako cyklu równolegle wydawanych miniserii. Patrząc na zapowiedzi Image na najbliższe miesiące, pomysł ten najprawdopodobniej uległ pewnej przebudowie, ponieważ otrzymamy jedną serię, która zmieniać będzie autorów i podtytuł co story-arc, zaś inne... no, sprawdźcie dalej sami :) W każdym razie Marian Churchland odpowiedzialna jest za pierwszą z historii, noszącą nazwę "Arclight".

Od samego początku "8House" zapowiadany był jako komiks trudny, nieoczywisty. Autorka potwierdza te słowa twierdząc, że chociaż zapowiedź może sugerować kolejna historię fantasy, celem jej i Brandona Grahama jest podjęcie pewnych wątków, które mogą zdziwić czytelników i zmusić do myślenia. W przypadku "Arclight" będzie to z pewnością fakt androgenicznych cech większości członków obsady, a także totalnego wymieszania stereotypowego myślenia o "średniowiecznym fantasy", gdzie niemal wszyscy są białoskórzy, a rola kobiety bardzo często ograniczona jest do bycia "damą w opałach".

Churchland w przeciwieństwie do wielu jej kolegów i koleżanek po fachu, właściwie nie posiłkuje się komputerem przy rysowaniu. Strony w "8House: Arclight" naszkicowane i pokolorowane zostały w tradycyjny sposób, nowoczesna technika pomogła tylko przy dodawaniu lub wzmacnianiu pewnych efektów. Artystka twierdzi, że stworzenie jednej strony od A do Z zajmuje jej średnio dwa dni pracy.

O zapowiedzianej na wrzesień serii "From Under Mountains" Churchland nie powiedziała nic, za wyjątkiem jednej, ważnej rzeczy. Tytuł ten osadzony jest w świecie "8House" pomimo tego, że nie zawiera tej nazwy w tytule. Dlaczego? Tego akurat nie wiemy.

Jako ciekawostkę dodam, że główni bohaterowie pierwszej historii w "8House" noszą imiona Jagoda oraz Nowak, a twórcy nie ukrywają, że inspirowali się kulturą polską.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz