środa, 5 lutego 2014

Nowość w ofercie Joe's Comics

Poświęcę temu studiu trochę więcej czasu być może jeszcze w lutym, ale już mogę zaspoilerować, że obecna odsłona Joe's Comics moim zdaniem nie umywa się do tego, co J. Michael Straczynski pokazywał w czasach, gdy działał jako pododdział Top Cow. Z drugiej jednak strony, scenarzyście nie można odmówić rozmachu oraz całkiem logicznego planowania. Dokładnie dziś jego studio powiększa się o kolejny komiks, którym będzie miniseria "Apocalypse Al". Oto czego dowiedzieliśmy się na jej temat z zagranicznych serwisów.
Rysowany przez Sida Kotiana komiks ma być czymś pokroju mieszanki "Pogromców Duchów" z "Facetami w Czerni". Historia skupia się na Allison Carter - pani detektyw, która specjalizuje się w tropieniu nadnaturalnych spraw. Jednym z jej największych przeciwników jest jej były chłopak, który okazał się być przy okazji... nieumarłym. Tym razem kobieta wpada na trop sprawy, która może ją niestety przerosnąć.

Po trzech tytułach w ramach Joe's Comics, których głównymi bohaterami są mężczyźni, Straczynski zapragnął odmiany. Scenarzysta przyznaje jednak, że Allison to naprawdę twarda kobieta i jeśli chodzi o charakter, to porównał ją do Ellen Ripley z cyklu filmów "Alien". Ponadto twórca chce w "Apocalypse Al" zamieścić nieco więcej dobrego humoru, na co zazwyczaj nie ma miejsca w pozostałych pisanych przez niego seriach. Dlatego też do tworzenia warstwy graficznej Straczynski wybrał Sida Kotiana, ponieważ ten potrafi nie tylko stworzyć naprawdę niezły klimat grozy, ale także wpleść we wszystko elementy, które dają znać czytelnikowi że nie wszystko jest tu traktowane na serio. Każdy z zeszytów miniserii "Apocalypse Al" składać się będzie z około 30 stron.

Straczynski wyznał, że przyszłość Joe's Comics ma wyglądać w taki sposób, że dopiero po zakończeniu jednego komiksu, start zaliczy kolejny. I tak gdy końca dobiegnie "Ten Grand", w ofercie pojawi się "Dream Police" (co nie jest do końca prawdą, ponieważ ten pierwszy komiks skończy się w czerwcu, a drugi zadebiutuje już w kwietniu), natomiast finisz "Sidekicka" przyniesie relaunch "The Book of Lost Souls".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz