czwartek, 6 lutego 2014

Szukam inspiracji, pomożecie?

Na wstępie proszę o potraktowanie tego postu jak najbardziej serio :)

Jak wiecie jakiś czas temu zakończyłem pisać cykl "Historia Image Comics" i chciałem go czymś zastąpić. Niestety, jak dotąd nie mam zbytnio pomysłu czym. Chociaż nie do końca - czytajcie na samym końcu notki. Dlatego też zwracam się z prośbą do Was. Wysilcie swoje szare komórki i napiszcie w komentarzach o czym z chęcią byście poczytali na łamach tego bloga. Od razu tylko wspomnę, że totalnie nie mam zamiaru porywać się na tworzenie biosów postaci, ponieważ tego zwyczajnie nie cierpię.

Dotąd mój jedyny pomysł jest w pewien sposób powiązany z pierwszymi latami istnienia wydawnictwa Image i jeśli nie zainspirujecie mnie do czegoś innego, być może już w lutym pojawi się pierwsza odsłona cyklu o nazwie... a nie, jednak jeszcze tego nie zdradzę :P

Tak więc do dzieła - wymyślajcie i komentujcie.

4 komentarze:

 1. Witam,
  skoro nie biosy postaci, to może dobrym pomysłem byłoby jakieś przedstawienie poszczególnych - najważniejszych i najdłuższych serii Image - Savage Dragon, Spawn, Witchblade itp - ktore mogloby być omówieniem/wskazaniem wzlotów i dołków poszczególnych serii co ułatwiłoby start osobom niewciągniętym jeszcze w przygody tych bohaterów. Czy fabuła wszędzie ciągła czy można wybierać do czytania tylko jakieś najlepsze historie z poszczególnymi bohaterami, jacy twórcy się przewineli przez serie, ktore runy najlepsze z danym hero itp
  Pozdrawiam,
  Krzysiek

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bym chętnie przeczytał o początkach image. O seriach z przepakowanymi herosami i nienaturalnymi laskami. O tym jak wydawnictwo i jego twórcy dyktowali branży, jak wyglądają współcześni bohaterowie. I o tym jakie te serie były pod kątem fabularnym :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam propozycje na artykuł w którym autor tego bloga opowiada dlaczego tak kocha Image, od jakiego komiksu zaczęła się przygoda Lokusa z tym wydawnictwem, czy udało mu się zarazić kogoś ze znajomych w realu (nie Biedronce ;)) miłością "do dziecka" twórcy Spawna? Z jakim bohaterem Krzysiek się utożsamia najbardziej z Image?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja chętnie zobaczyłbym przegląd dobrych serii, które jednocześnie są przyjazne kobietom :p
  Ostatnio na CBR był artykuł odnośnie tego, że dziewczyny wybierają takie tytuły jak Saga, Pretty Deadly czy Rat Queens. Może miałbyś pomysł na omówienie większej ilości serii i ogólnie tego "problemu"?

  OdpowiedzUsuń