czwartek, 6 lutego 2014

Brandon Graham o swoim najambitniejszym projekcie

Wydawnictwo Image ostatnio stało się jeszcze bardziej przyjazne dla twórców, którzy mają zamiar tworzyć więcej niż jeden tytuł równolegle. Cztery mają już Kirkman i Straczynski, Hickman - trzy, plany na większą ilość posiadają Remender i Fraction, a Millar planuje uruchomić w Image całe uniwersum. Podobny plan ma Brandon Graham, który na Image Expo ujawnił powstawanie "8House", a w niedawno udzielonym wywiadzie zdradził znacznie więcej. I przyznać trzeba, że jego plany robią wrażenie.
Przypomnę może, że "8House" ma być historią osadzoną w świecie, gdzie paranie się magią jest na porządku dziennym, a tytułowe osiem domów odpowiada za spokój i harmonię na świecie. Nie jest to łatwe, ponieważ Ziemia zamieszkana jest przez różne potwory oraz inne mroczne siły. Podczas konwentu wydawnictwa, Graham ujawnił tylko tytuł swojego nowego projektu. Dziś wiemy już, że wstępne plany obejmują trzy miniserie. Pierwsza z nich ma nosić podtytuł "Kiem" i scenarzysta stworzy ją wraz z rysownikiem Xurxo Penaltą. Kolejna - "Arclight" - będzie dziełem Grahama do spółki z Marian Churchland - prywatnie jego żoną. Z kolei za trzecią odpowiedzialny będzie duet Emma Rios (scenariusz) i Hwei Lim (rysunki). Jej podtytuł to "Mirror". Ponadto pojawić ma się jeszcze jeden tytuł, tym razem seria ongoing, który osadzony będzie w tym samym uniwersum.

Pomysł na "8House" zrodził się już podczas prac nad "Prophet". Scenarzysta tworzył ten tytuł wraz z wieloma innymi artystami i spodobało mu się to na tyle, że postanowił wykreować wielki świat, za który mógłby być odpowiedzialny z całą rzeszą innych scenarzystów i rysowników. Zamysł na "8House" jest taki, by wszystko było osadzone w jednym uniwersum, lecz nie było pozbawione twórczej swobody. Tu właśnie Graham będzie mieć najwięcej pracy - będzie on dbać o to, by pomysły poszczególnych twórców nie wykluczały się wzajemnie. Jeśli tak się nie stanie - mogą oni robić co tylko im się podoba. Ciekawym pomysłem ma być także to, że twórcy będą mogli korzystać z pomysłów nadesłanych przez czytelników.

Emma Rios zadebiutuje w USA jako scenarzysta na łamach "8House: Mirror". Graham twierdzi, że widział kilka jej prac z rodzimej Hiszpanii i bardzo mu się one spodobały. Twórca uważa, że artystka jest piekielnie uzdolniona, a przy tym ambitna. To właśnie dzięki temu nie miał wątpliwości, że Rios nadaje się na scenarzystkę jednej z miniserii.

"Kiem" opowiadać ma o żołnierce, która sfabrykowała własną śmierć, by móc bez obaw zrealizować pewien plan. Oczywiście wszystko po drodze znacznie się skomplikuje. Z kolei "Arclight" skupi się na pewnej wysoko postawionej członkini jednego z domów, która przypadkowo przeniosła umysł do ciała jednego ze stworów i zostaje z tego powodu wygnana.

Graham na razie nie ma planów osobistego ilustrowania któregoś z rodziałów "8House". Cykl zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz