wtorek, 10 listopada 2015

Wyniki urodzinowego konkursu!

Najwyższa pora ogłosić nazwiska zwycięzców urodzinowego konkursy Image Comics Journal. Zgłoszeń przyszło całkiem sporo i miałem niemały orzech do zgryzienia, lecz w końcu udało się wybrać czworo szczęśliwców. Nie będę ujawniał całości ich odpowiedzi na otwarte, trzecie pytanie, by uniknąć zdarzających się już wcześniej, zresztą nie tylko na tym blogu, sytuacji typu "przecież to nie zasługuje na nagrodę". Jednoosobowa komisja w składzie: ja uznała je za najlepsze i swojej opinii nie zmienię.

Przypomnę jeszcze dwa pierwsze pytania: 
Kto jest autorem nowego logo Image Comics Journal? Proszę o imię i nazwisko twórcy. 
Jest nim oczywiście Krzysztof Maziarz
5 listopada 2014 roku na blogu pojawiła się recenzja. Jakiego komiksu dotyczyła?
Była to opinia o "Chew #1: Przysmak Konesera"

Przejdźmy więc do najprzyjemniejszej części posta.
  • Trzecie tomy "Sagi", "Fatale" oraz "Chew" ufundowane przez wydawnictwo Mucha Comics otrzymuje Mariusz Dudziński, który napisał elaborat o tym, dlaczego warto byłoby wydać u nas serię "Descender"
  • Oba dotychczas wydane tomy "Lazarusa", których sponsorem jest wydawnictwo Taurus Media wygrywa jedyna kobieta w dzisiejszym zestawieniu, a jest nią Katarzyna Michalik. Była jedną z wielu osób, które wskazało "Rat Queens", ale moim zdaniem najlepiej to uzasadniła.
  • Oba dotychczas wydane tomy "Black Science", których sponsorem również jest wydawnictwo Taurus Media trafią w ręce Jarosława Korysia. Jego faworytem do publikacji w Polsce jest seria "Wayward"
  • Czwarty tom serii "Revival" oraz zestaw czterech zeszytów od Image, które to ufundowane zostały przez ATOM Comics, zasila kolekcję Michała Śmigielskiego. On z kolei uznał, że idealną pozycją do wydania w naszym kraju jest "East of West".
Zwycięzcom gratuluję, całej reszcie dziękuję za udział w konkursie. Nagrody zostaną wysłane pocztą po 11 listopada.

1 komentarz:

  1. Brałem udział w konkursie, byli lepsi jak widać o de mnie. Nie należy się poddawać i ciągle brać udział w konkursach (nie tylko tutaj), mam nadzieję, że kiedyś się uda. Wierze w to!

    OdpowiedzUsuń