niedziela, 22 listopada 2015

Planeta Komiksów wyda "Black Kiss". Ale nie to z Image ;)

Planeta Komiksów to nowe wydawnictwo, które założone zostało przez Karola Żaczka - właściciela sklepu Geek Zone w Warszawie. Już wkrótce zadebiutuje ono na naszym rynku pierwszym tomem cyklu "The Shadow", zaś w planach ma już kilka innych komiksów. Jednym z nich jest "Black Kiss" Howarda Chaykina.
Jak w wywiadzie udzielonym dla serwisu Czas na Komiks mówi sam Karol: "Black Kiss, czyli przegenialny czarny kryminał, z dużą ilością twardej erotyki. Wyobraźcie sobie klimat z Sin City w którym sceny erotyczne nie są zostawione domysłom. Black Kiss jest bardzo renomowaną pozycją, wysoko ocenianą i świetnie opowiedzianą historią młodej blond piękności, która lubi używać życia. Cudeńko. Terminów niestety nie mogę teraz podać, luty prawdopodobnie."

Wygląda na to, że otrzymamy zremasterowaną edycję z wydawnictwa Dynamite. Skoro to nie Image, to dlaczego więc wspominam o tej pozycji? Otóż historia przedstawiona w tym tomie doczekała się kontynuacji już charakterystycznym dużym I. "Black Kiss II" było niestety w mojej ocenie komiksem wyjątkowo słabym. Na tyle, że po wydanie świąteczne, które ukazało się w... czerwcu zeszłego roku, już nawet nie sięgnąłem. Czytałem jednak zapowiedziany wyżej oryginał i mogę śmiało go zarekomendować.

Wspomniany wywiad możecie w całości przeczytać TUTAJ.

3 komentarze:

 1. No to ja już zgłupiałem... Mam kilka zeszytów "Black Kiss" z lat 80. i są rewelacyjne. To w końcu te, czy jakieś inne będzie wydawać Planeta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, źle to ująłem. Planeta wyda "Black Kiss" w edycji Dynamite z 2010 roku. Są to zremasterowane i trochę przebudowane przez Chaykina zeszyty z 1988 roku. Całość opublikowano w jednym HC z dodatkami i z zapowiedzi Karola wynika, że to właśnie ten tom opublikuje. Aczkolwiek nie wiadomo, czy dostaniemy jeden opasły tom czy będzie to rozbite.

   Usuń
  2. Dostaniemy jeden tom, aczkolwiek nie tak bardzo opasły, tzn około 130 stron :)

   Usuń