wtorek, 3 listopada 2015

Image na ekranach #29

Dzisiejsza odsłona tej rubryczki będzie dość krótka, ponieważ ostatnio nie doszukałem się zbyt wielu ciekawych informacji. Jednakże te, które już mam, są zdecydowanie warte wspomnienia.
Przede wszystkim formalności stało się zadość i stacja AMC zamówiła siódmy sezon "The Walking Dead". Serial ten nadal notuje niesamowicie wysokie wyniki oglądalności i trudno było spodziewać się innej decyzji. Kolejny sezon zadebiutuje w październiku przyszłego roku i najprawdopodobniej nie będzie się niczym różnić od poprzednich. Oznacza to, że przygotowanych zostanie 16 odcinków.

Kto wie czy na decyzję tę największy wpływ nie miał fakt, że trzeci i czwarty odcinek obecnego sezonu wreszcie zaliczyły wzrost widowni. Po dość mocnych spadkach w stosunku do sezonu piątego, które wynosiły już ponad 20%, trzeci epizod oglądało 13,1 miliona widzów, a więc o niespełna 8,5% więcej niż poprzedni. Z kolei wczorajszy odcinek najprawdopodobniej utrzymał trend, chociaż pełne dane nie są jeszcze dokładnie znane.

Źródło: TV Series Finale
------------------------------------------------------------------------------
Tymczasem Robert Kirkman coraz częściej udziela wywiadów dotyczących serialu "Outcast". Tym razem jasno określł on różnice pomiędzy pisaną przez siebie serią komiksową, a produkcja stacji Cinemax. Otóż wszystko ma wyglądać podobnie jak w przypadku ekranizacji "The Walking Dead". W serialu bowiem pojawią się znane postacie i watki, ale twórcy umieszczą szereg nowych rozwiązań, niektóre fabuły doczekają się znacznie innego rozwiązania, a ponadto pojawią się postacie, których próżno szukać na kartach komiksu. Tyle tylko, że w "Outcast" ma być tego dużo więcej, ze względu na małą ilość materiału źródłowego.

Ujawniono także, że Paul Azateca mocno udziela się przy powstawaniu serialu. To on pomagał zaprojektować mnóstwo elementów scenografii oraz nadać poszczególnym postaciom konkretnego wyglądu. Chociaż nie jest oficjalnie zatrudniony przy produkcji, jego piętno ma być widoczne przy niemal każdym epizodzie.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz