środa, 11 listopada 2015

Kolejny nowy projekt Image dla sklepów komiksowych

Image Comics ogłosiło dziś uruchomienie nowego programu skierowanego do sklepów komiksowych na terenie USA. Ma ono na celu zmniejszyć nieco ryzyko strat spowodowane zamówienie zbyt dużej ilości komiksów.
Projekt nazywa się "Bill me later" i, jak nietrudno jest się domyślić, zakłada on przesunięcie w czasie zapłatę wydawnictwu za zamówione komiksy. Żeby sklep mógł skorzystać z tego programu, musi jednak spełnić kilka warunków, które również nie wydają się zbyt ryzykowne.
Mianowicie jeśli dany sklep będzie chciał ściągnąć X egzemplarzy komiksu, będzie mieć dwie opcje. Albo zamówi całość i zapłaci od razu, albo ściągnie do siebie 75% z ilości X i zapłaci później. Jeśli zdecyduje się na tę drugą opcję, zapłacić może w odstępie czasu określonym w umowie, lub też podczas domawiania 25% ilości pierwotnej X. Program umożliwia zrezygnowanie z domówienia towaru, jeśli okaże się iż sklep przesadził z szacunkami dotyczącymi sprzedaży danej pozycji.

Oczywiście nic za darmo. Jeśli dany sklep będzie chciał przystąpić do programu, zobowiązany zostanie do prowadzenia działań mających na celu stopniowy wzrost sprzedaży komiksów od Image. Nie wiadomo dokładnie co to oznacza, lecz kilka rzeczy można przypuszczać.

Źródła: Vertigology, Image.com

1 komentarz:

  1. "Nie wiadomo dokładnie co to oznacza, lecz kilka rzeczy można przypuszczać". Można przypuszczać przede wszystkim merchandising. Samo opóźnienie zapłaty jest fajne. Mniej mi się to podoba (tylko spekuluję) jeśli w zamian Image zażąda bardziej widocznej ekspozycji swoich zeszytów kosztem innych wydawnictw.

    OdpowiedzUsuń