piątek, 27 listopada 2015

Co czeka nas w kolejnych numerach "Sagi"? (możliwe SPOILERY)

Po długiej, lecz z pewnością zasłużonej przerwie, na sklepowe półki powróciła z nowym numerem "Saga" Briana K. Vaughana oraz Fiony Staples. Stało się to okazją do udzielenia wywiadu serwisowi CBR, w którym duet twórców ujawnia kilka szczegółów dotyczących najbliższej przyszłości serii.
Trudno mówić, by oboje twórcy odpoczywali podczas wakacji. Vaughan tworzy obecnie tylko w Image Comics trzy tytuły, zaś Staples narysowała trzy numery nowej serii "Archie" oraz wzięła udział w jeszcze jednym, komiksowym projekcie.

Pod koniec ostatniego story-arcu widzieliśmy małą Hazel już w wieku przedszkolnym i będzie to jeden z ważniejszych aspektów nowych numerów serii. "Saga", która to nieustannie lawiruje pomiędzy byciem komiksem akcji, a spokojną historią rodzinną, tym razem ma wykonać mocniejszy skręt w tym drugim kierunku. Hazel zacznie rozumieć to, dlaczego jest tak specjalnym dzieckiem.

Vaughan zaczął pisać "Sagę" w momencie narodzin swojego dziecka i do dziś jest ono dla niego inspiracją przy pisaniu kolejnych etapów rozwoju Hazel. Scenarzysta ma nadzieję, że każdy rodzic sięgający po jego komiks, odnajdzie w nim wiele sytuacji, których sam był świadkiem.

Jak zdradzają twórcy, każdy krok fabuły jest rozpisany na wiele numerów do przodu. Czasem jednak dzieje się coś, co powoduje zmianę skryptu. Główna winowajczynią jest tu wtedy Staples. Artystka ujawniła, że postać Gusa miała być w serii dosłownie na kilku stronach, lecz podobno tworząc jego design sprawiła, że Vaughan uznał, iż ktoś tak uroczy powinien zostać w obsadzie dłużej. Jak zapewniają twórcy, w najnowszym story-arcu nie planują żadnych zmian i czytelnicy mogą spodziewać się tego, iż praktycznie każda postać z głównej obsady przeżyje coś dużego. Albo nie przeżyje wcale, jak tajemniczo dodają.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz