poniedziałek, 28 lipca 2014

SDCC 2014: Pierwsze szczegóły na temat "Tokyo Ghost"

Jedną z najciekawszych zapowiedzi Image Comics podczas tegorocznego San Diego Comic Conu bez wątpienia jest kolejny autorski projekt Ricka Remedera. Na pierwszy rzut oka mamy mieć do czynienia z kolejną wersją alternatywnej przyszłości, która bynajmniej nie sprawia wrażenie zbyt oryginalnej. Niemniej scenarzysta ten pokazał już, że potrafi bardzo pozytywnie zaskoczyć. Czy tak samo będzie tym razem?
Remender bardzo długo zabiegał o współpracę z Seanem Murphym. Wszystko zaczęło już w 2007 roku, lecz wtedy artysta rozpoczynał pracę nad "Hellblazerem" dla DC Vertigo i nie miał czasu. Mijały kolejne miesiące i temat nieco ucichł. W końcu rok temu Remender zapytał Murphy'ego o możliwość narysowania variant coveru do "Black Science". Rysownik ponownie odmówił z powodu napiętego grafiku, lecz zdradził, że wkrótce będzie dostępny na pełen etat i być może wrócą do projektu sprzed lat. Kolejnych kilka miesięcy, twórcy spędzili na budowaniu świata, który przedstawią w "Tokyo Ghost".

Seria skupi się na dwóch postaciach. Led Dent oraz Debbie Decay pracują dla korporacji Flack i stanowią prawo w ponurej przyszłości, w której ludzie żyją samotnie we własnych, elektronicznych bańkach. Led nieustannie kontroluje co się w nich dzieje i zgłasza o nieprawidłowościach. Ma naturalny talent, dlatego potrafi jednocześnie skupić się na kilkunastu blogach, kontach Twitterowych, programach telewizyjnych i kanałach porno. Debbie to z kolei idealistka, która wierzy w to, że może służyć ludziom dzięki pracy we Flack. Jest także jedyną osobą, która praktycznie nie korzysta z osiągnięć technologii.

Miasto w którym dziać będzie się "Tokyo Ghost" to New Los Angeles. Jest to te samo miasto co obecnie, tyle tylko że poziom wód na całym świecie wskutek ocieplenia zwiększył się o pół mili, powodując zalanie sporej części znanego nam dziś miasta. Doszło do kilku katastrof naturalnych, przez co ocean jest skażony tak mocno, że kontakt z wodą grozi natychmiastową śmiercią. To jednak tylko wstęp, a wraz z trwaniem serii czytelnicy poznają kolejne szczegóły przedstawionego świata. Tytułowe Tokio także pojawi się w serii. Remender twierdzi, że będzie to ostatnie szczęśliwe miejsce na Ziemi, wciąż zielone, kwitnące oraz wolne od jakiejkolwiek technologii.

W "Tokyo Ghost" pojawi się cała galeria przeciwników głównych bohaterów. Jako że seria zadebiutuje dopiero w przyszłym roku, Remender nie chce zdradzać zbyt dużo szczegółów na ich temat.

Tytuł ten, podobnie jak wszystkie inne serie Remendera dla Image Comics to comiesięczny ongoing z zaplanowanymi przerwami pomiędzy poszczególnymi story-arcami. Pauzy te sprawiają, że twórcy warstwy graficznej mają czas odetchnąć i wrócić do pracy ze świeżym zapasem sił, natomiast dla Remendera jest to czas, by pisać scenariusze kolejnych odsłon każdej z czterech serii.

"Tokyo Ghost" zadebiutuje latem 2015 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz