środa, 30 lipca 2014

SDCC 2014: Nadchodzą dobre czasy dla komiksów przygodowych?

Chociaż momentami można o tym zapomnieć, Image Comics jest domem dla komiksów autorskich wszystkich autorów, nie tylko aktualnych pierwszoligowych gwiazd komiku. Przykładem na to powinien być zapowiedziany start serii "From Under Mountains", za powstanie których odpowiadają osoby raczej mniej znane. Nie oznacza to oczywiście, że komiks nie jest wart uwagi. O czym będzie zapowiedziana na przyszły rok seria? Sprawdźcie sami.
"From Under Mountains" to seria przygodowa z elementami magii i miecza. Akcja osadzona będzie w krainie nazywającej się Akhara i skupi się na niezwykłej drużynie zebranej przez przypadek. W jej skład wejdą córka miejscowego lorda, rycerz oraz drobny złodziejaszek. Tylko ta trójka może odmienić losy Akhary, która znajduje się na progu wojny między rywalizującymi ze sobą klanami. Oczywiście o ile sami przeżyją i nie pozabijają się nawzajem. Dlaczego tak miałoby być? Ponieważ... chociaż stanowić będą drużynę, to prędko się nie spotkają.

Twórcy serii obiecują, że fani fantastyki znajdą w niej wszystko to, co jest typowe dla gatunku.. Zobaczymy więc dynamiczne pojedynki, knucie i nieustanne intrygi, pułapki i napady. Akhara jest lokalizacją geograficznie odrębną od reszty świata przedstawionego w "From Under Mountains". Kraj ten graniczy jeszcze z jednym państwem, ale nie utrzymuje z nim żadnych kontaktów dyplomatycznych, a mimo to granica między nimi nigdy nie została naruszona. Co innego wewnątrz Akhary, którą co rusz wstrząsają kolejne konflikty. Niektórzy mieszkańcy kraju żyją na tyle krótko, że nie pamiętają czasów gdy w ich państwie było zupełnie spokojnie.

To co wyróżnia "From Under Mountains" od innych komiksów fantasy, to fakt że chociaż mamy trójkę głównych bohaterów którym przyświecają podobne cele, to jednak prędko nie spotkają się oni na łamach serii. Mało tego, może dojść do sytuacji w których się spotkają, nie wiedząc z kim mają do czynienia. Wszystko to ma za cel wprowadzić do serii niespotykaną dotąd dynamikę. Co ciekawe, wątki poszczególnych postaci pisane będą przez różne scenarzystki.

Komiks ma być czymś w rodzaju fantasy westernu z mnóstwem odwołań do historii Stanów Zjednoczonych i jej sytuacji geopolitycznej. "From Under Mountains" to jednak nie tylko inspiracje wydarzeniami historycznymi. Autorki przyznają, że oprócz tego spory wpływ na ich komiks miała twórczość Ursuli LeGuin, Kaoru Mori oraz Siergieja Parajanova.

Jak już pewnie zauważyliście, całe trio tworzące "From Under Mountains" to kobiety. Twórczynie zaznaczają jednak, że dobór takiego składu jest czysto przypadkowy i nie należy go traktować jako feministyczną manifestację. Panie znały się już dłuższy czas i uznały, że najwyższa pora stworzyć coś wspólnymi siłami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz