środa, 2 lipca 2014

O komiksie, który poleca Brian K. Vaughan

Być może nie jest to żaden wyznacznik, ale jeśli scenarzysta "Sagi" poleca inny komiks science-fiction, to wypada się co najmniej zastanowić nad tym, czy nie chcemy do niego zajrzeć. Uczciwie przyznam się Wam, że "Copperhead" dotąd nie znajdowało się wysoko na liście tytułów od Image, których wyczekuję z niecierpliwością. Jednak po lekturze pierwszego wywiadu dotyczącego tej serii, być może delikatnie się to zmieniło. Zresztą, sprawdźcie sami.
Małe górnicze miasteczko na odległej planecie. To właśnie tutaj Clara Bronson i jej syn znajdują swoje miejsce do spokojnego życia. Próbując odciąć się od przeszłości, kobieta zgadza się zostać szeryfem w tytułowym miasteczku. Nie wie jeszcze, że to właśnie za jej kadencji Copperhead odkryje największą tajemnicę swojego istnienia. Nie oznacza to oczywiście koniec kłopotów Clary. Nad jej głową zawiśnie także konflikt z pewną rasą obcych, a także własna przeszłość, która w końcu upomni się o swoje. Czy ucierpi na tym coś więcej niż tylko relacje kobiety z synem?

Jay Faerber znany jest z wielu komiksów Image przy których pracował. Chyba najbardziej znanym jest "Noble Causes", a całkiem niedawno mogliśmy czytać "Point of Impact" jego autorstwa. "Copperhead" ma być czymś, co można nazwać połączeniem tych dwóch tytułów - długości pierwszego i klimatu drugiego. Sam twórca uznaje, że debiutująca we wrześniu seria ma być jego największym wyzwaniem w karierze. Już od kilku lat myśl ta kołatała mu się w głowie, aż w końcu skonstruował cały świat, w którym osadzone jest miasteczko Copperhead i maszyna ruszyła. Scenarzysta podkreśla przy okazji, że on tylko zarysował ramy - wygląd postaci, ras obcych i lokalizacji to w 99% praca Scotta Godlewskiego.

Clara Bronson jawi się jako twarda kobieta z zasadami. Jest przy okazji niebywale odważna, ponieważ zdecyduje się wziąć robotę, która dotąd przerosła już wielu mężczyzn. Jej wadą jest nieufność w stosunku do wielu osób, lecz można to wytłumaczyć zdarzeniami z jej przeszłości. Pomimo tych wszystkich cech, Clara ze wszystkich sił stara się być dobrą matką.

Całą główną obsadę serii "Copperhead" poznamy w ciągu dwóch pierwszych numerów. Wśród nich wymienić można Boo - zastępcę Clary, Hickory - właściciela kopalni w mieście, Zeke - syna Clary oraz rodzinę Sewellsów. O tych ostatnich Faerber nie mówi zbyt wiele. Wiadomo jedynie, że będzie to potężny ród obcych.

Faerber pracuje jeszcze nad innymi tytułami dla Image Comics. Jak zdradził, jeden z nich premiery doczeka się w październiku, a trzy kolejne w przyszłym roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz