piątek, 18 lipca 2014

Ryan Browne ponownie o "God Hates Astronauts"

Zapowiedź publikacji "God Hates Astronauts" w wersji papierowej złamała internet na pół... No być może nie do końca, lecz z pewnością komiks ten powinien osiągnąć przyzwoite wyniki sprzedaży. Na blogu już wspominałem o tej serii, więc przed lekturą tego posta zalecam kliknąć TUTAJ. Dziś dowiemy się co jeszcze Ryan Browne zaplanował dla stworzonej przez siebie grupy dysfunkcyjnych bohaterów.
Pierwszy story-arc serii ongoing odpowie na długo zadawane pytanie: dlaczego w zasadzie NASA chce powstrzymywać farmerów-astronautów przed wystrzeliwaniem się w kosmos. Browne obiecuje, że czytelnicy na pewno będą zszokowani, ale w pozytywnym znaczeniu tego zwrotu. Twórca zdradza przy okazji, że kolejne zeszyty "God Hates Astronauts" będzie powstawać bez gościnnych udziałów innych artystów. Wyjątkiem będą warianty okładek, które już teraz tworzą takie nazwiska jak Geof Darrow czy też Chris Burnham.

Ryan Browne od zawsze chciał tworzyć komiks humorystyczny, leczprzez długi czas nie potrafił przekonać się do tego, by samodzielnie pisać scenariusze. Sytuacja ta uległa zmianie, gdy przez rok współpracował z Davidem Mazzucchellim ("Batman: Year One"). Wtedy też poznał kilka sposobów na pisanie skryptów które polubił na tyle, że z czasem zaczął zajmować się jednocześnie oboma aspektami tworzenia komiksów. Dla Browne'a ma to duże znaczenie, ponieważ nie musi dostosowywać się do czyichś wizji na daną stronę i ma totalną swobodę twórczą.

Start serii "God Hates Astronauts" oznaczał dla twórcy kompletną zmianę opowiadania historii. Dotąd skupiał się by każda plansza miała swój początek środek i koniec, a teraz nie jest już tym skrępowany. Z czasem okazało się, że wcale nie jest to łatwiejsze w realizacji. Browne podkreśla, że ongoing to zupełnie nowy początek dla marki, lecz ma nadzieję że spodoba się on zarówno starym jak i nowym czytelnikom. W pierwszy numerze pojawi się krótkie streszczenie poprzednich przygód grupy, a scenarzysta zaznacza, że spora część dotychczasowej obsady "God Hates Astronauts" zejdzie na drugi plan. Ongoing skupi się na 7-8 bohaterach, niektórzy będą pojawiać się gościnnie, ale także pojawiać się mają zupełnie nowi herosi. Taką będzie np Hennifer  - pół-kobieta, pół-kurczak...

Browne pochwalił się, że jeden z lokali w jego miasteczku wyprodukował piwo o nazwie Beer Hates Astronauts.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz