piątek, 8 listopada 2013

Utajniona historia Stanów Zjednoczonych. Znowu...

Dwaj odkrywcy o nazwiskach Lewis i Clark odbywają w XIX wieku podróż w głąb kontynentu amerykańskiego. To fakt historyczny, ale nie według najnowszego komiksu ze studia Skybound. "Manifest Destiny" to seria, która przedstawi to, co działo się wtedy naprawdę. Według jej twórców, Lewis i Clark odkryli istnienie przerażających potworów i podążyli ich tropami. Wszystko to w premierowym zeszycie cyklu, który na półkach sklepowych ukaże się w najbliższą środę.

Za "Manifest Destiny" odpowiedzialny będzie duet Chris Dingess/Matthew Roberts. Pierwszy z wymienionych panów to twórca wielu scenariuszy do seriali telewizyjnych (między innymi "Being Human"), drugi z kolei jest weteranem wojennym, w komiksowie znanym z rysunków do miniserii "Battle Pope: Mayhem".
Jak twierdzi Chris Dingess, pomysł na serię wziął się podczas imprezy ze znajomymi, oczywiście dość suto zakrapianej. Właśnie wtedy poruszony został temat aktualnie trwającej mody na produkcje utrzymane w stylu "Abraham Lincoln: Łowca Wampirów". Dingess już wiedział, że następnego dnia zacznie tworzyć na nowo historię dwóch najsłynniejszych odkrywców w historii USA. Oczywiście napotykane przez bohaterów komiksu potwory pochodzić mają z amerykańskich podań i legend, a sama trasa odkryć Lewisa i Clarka pokrywać ma się z tą, którą przebyli w rzeczywistości.

"Manifest Destiny" to praca dwóch żółtodziobów na komiksowej scenie w USA. Osobiście uważam, że pomysł na serie jest na tyle interesujący, że warto dać im szansę. Zwłaszcza, że uwierzył w nich sam Robert Kirkman,. Jak dotąd nic na co opublikował z logo Skybound na okładce, nie schodzi poniżej pewnego, dość dobrego poziomu. Wspomniałem już powyżej, że pierwszy numer serii ukaże się w środę 13 listopada. teraz dodam jedynie, że jego okładkowa cena wynosi 2.99$.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz