środa, 27 listopada 2013

Kilkanaście słów o tym, jaki ślad zostawiło po sobie Image podczas Thought Bubble 2013

Notkę tę trzeba zacząć od informacji o samym Thought Bubble. Jest to jeden z największych konwentów/festiwali (w sumie sam do końca nie wiem) komiksowych w Wielkiej Brytanii. W tym roku w programie pojawił się panel zatytułowany "Image Comics: Independence in the U.K.!", na którym pojawili się Eric Stephenson, Antony Johnston, Fiona Staples, Richard Starkings, Brandon Graham, Ales Kot oraz Ming Doyle. Wbrew pozorom, nie padło tam zbyt wiele interesujących informacji, ale te najważniejsze znajdziecie poniżej.
Johnston przyznał, że mapa widoczna w pierwszym numerze "Umbral" została zainspirowana rozmową scenarzysty z Warrenem Ellisem. Zapowiedziane na luty "The Fuse" opowiadać ma o tajemniczym morderstwie na terenie rozpadającej się stacji kosmicznej, krążącej wokół Ziemi.

Starkings pochwalił się trwającą już siedem lat pracą nad "Elephantmen" i zapewnił, że prace nad ekranizacją tego komiksu powoli posuwają się do przodu.

Brandon Graham z kolei ogłosił, że zakończenie serii "Prophet" nie oznacza końca przygody z tym herosem. Extreme Studios dało zielone światło na stworzenie sześcio- lub siedmioczęściowej miniserii "Prophet: Earthwar".

Gdy Ming Doyle stwierdziła, że skończyła pracę nad miniserią "Mara", Ales Kot zaproponował jej gościnny występ w "Zero". Artystka zgodziła się.

W dalszej części panelu goście opowiadali o tym co cenią w pracy autorskiej, a także każde z nich odpowiedziało na pytanie o to, co chcieliby zobaczyć w przyszłości w komiksach. Panel zakończył Ales Kot zapowiedzią 64-stronicowego projektu, który w przyszłym roku opublikuje Image Comics.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz