piątek, 1 listopada 2013

Pięć Duchów powraca, tym razem bardzo regularnie

Miniserię Five Ghosts przeczytałem jakiś czas temu i otwarcie przyznaję, że zupełnie mi się nie spodobała. Wynikało to raczej z faktu, że nigdy nie czułem się fanem Indiany Jonesa, a komiks autorstwa Franka Barbiera przypominał przygody najsłynniejszego archeologa świata, tyle tylko że w jeszcze bardziej nadprzyrodzonym klimacie. Image Comics odtrąbiło jednak sukces, co otworzyło scenarzyście nie tylko drzwi do pracy w wydawnictwa Dark Horse oraz Dynamite, ale także przerodziło miniserię w comiesięczny ongoing. Five Ghosts #6 ukazał się w minioną środę, a sam Barbiere przekazał w wywiadzie co planuje pokazać w kolejnych numerach.
Osobom, które nie znają tego tytułu zdradzę, że głównym bohaterem Five Ghosts jest Fabian Gray - archeolog opanowany przez tytułową gromadkę duchów, dzięki czemu może korzystać z ich mocy. Są to dość niezwykłe istoty, ponieważ wśród duchów znajdziemy między innymi wampira, samuraja czy czarodzieja.

Wspomniany już szósty numer, z którego pochodzi powyższa grafika, to samodzielna historia, na łamach której Fabian Gray przeżywa niezwykłą przygodę w Japonii. Fabuła kręci się wokół mitycznego miecza Masamune, a gościnnie rysunki wykonał Garry Brown. Od siódmego numeru, którego premiera już w listopadzie, za rysunki ponownie odpowiedzialny będzie Chris Mooneyham. Także i w tym zeszycie rozpocznie się sześcioczęściowa historia, o której Frank Barbiere nie chce zbyt wiele zdradzić. Wiemy na pewno, że poznamy nowych członków obsady komiksu, więcej szczegółów z życia Fabiana, a sama historia kręcić ma się wokół piratów.

Co prawda Five Ghosts wciąż nie jest tytułem, po którego chciałbym w najbliższej przyszłości sięgnąć, ale gdybyście uznali że jednak warto, dajcie znać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz