sobota, 9 maja 2015

Ekstremalne lato czyli Rob Liefeld ponownie o swoich planach

Nie jestem ani fanem, ani anty-fanem Rob Liefelda. Człowiek ten w niczym mi nie przeszkadza, właściwie na swój sposób go podziwiam. Uważam że to naprawdę spore osiągnięcie zostać gwiazdą wśród twórców komiksów dzięki temu, że tworzy się wyłącznie szajs i pomimo tego, że bez większych problemów można podważać jego umiejętności rysowania. I tu pojawia się swoisty paradoks, ponieważ z jednej strony nie chciałem już nigdy zobaczyć jego komiksów z logo Image na okładce, a z drugiej czuje spory fun pisząc tę notkę. I może nawet sięgnę po pierwszy numer nowej odsłony "Brigade", jeśli faktycznie będzie rozdawana za darmo. Żeby się pośmiać :)
Ale przejdźmy do kolejnego wywiadu, jakiego Rob Liefeld udzielił w ostatnich dniach. Skupił się on tym razem na wszystkich trzech seriach, które niedługo pojawią się w ofercie Image. Już na samym początku podkreślił on, że relaunch "Brigade" oraz "Bloodstrike" to w dużej mierze historia braci Johna i Cabbota Stone. Pierwszy z nich to najważniejszy bohater należący do uniwersum Extreme, ponieważ nie tylko dowodzi Brygadą, ale także miał spory udział w powstaniu Youngblood. Drugi z kolei jest jednym z najbardziej niebezpiecznych zabójców i przez lata zarówno walczył ze swoim bratem jak i łączył siły. Liefeld określił ich relację jako podobną do biblijnych Kaina i Abla.

Oba zrestartowane tytuły mają dziać się równolegle. "Bloodstrike" będzie tytułem z ratingiem M, co do "Brigade" jeszcze do końca nie wiadomo. Na pewno w końcu dojdzie do crossovera pomiędzy oboma seriami.

Po wielu latach zawieszenia, Liefeld w końcu potwierdził iż ostatnia  seria "Youngblood" nie będzie kontynuowana. Pewne wątki tam niedokończone pojawią się w "Brigade", gdzie historia skupi się na Johnie Stone, który planować będzie znacznie poważniejsze kroki mające na celu zaprowadzić porządek na Ziemi. Wbrew wcześniejszym doniesienio "Bloodstrike" nie pominie jednak runu Tima Seeley'a z 2012 roku i ma stanowić jego naturalną kontynuację.

I na koniec mały komentarz z forum CBR-u: "I hope we actually see more than one issue of Bloodstrike and Brigade" :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz