piątek, 22 maja 2015

Jason Alexander o swojej autorskiej serii

"The Empty Zone" to komiksowy projekt Jasona Alexandra, który swoją szansę otrzymał dzięki zbiórce na Kickstarterze. Jeśli wierzyć serwisowi Bleeding Cool, ta nie trwała zbyt długo, ponieważ niesamowite (potwierdzam) rysunki twórcy sprawiły, że aż chciało się go wspomóc. Nie upłynęło dużo czasu gdy twórca ogłosił, że swój komiks wyda w barwach Image Comics. W niedawno udzielonym wywiadzie wskazuje on, czego mogą spodziewać się czytelnicy.
Główną bohaterką "The Empty Zone" jest Corrine White. Kobieta posiada mechaniczną rękę i żyje w dystopijnej przyszłości. Tyle wiemy na pewno. Całą resztę szczegółów z jej życia poznamy wraz z nią, gdy pozna ona ciemne strony miasta w który żyje. Komiks opisywany jest jako mieszanka science-fiction oraz horroru, więc już teraz wiadomo iż spodziewać należy się mrocznej, niepokojącej historii.

Jason Alexander od blisko piętnastu lat pracował wyłącznie na zlecenie i zapragnął stworzyć historię, która od początku do samego końca jest tylko jego. Dlatego też gdy wpadł na pomysł, który ostatecznie przerodził się w "The Empty Zone", postanowił być nie tylko jego scenarzystą i rysownikiem, ale również edytorem oraz wydawcą. Co prawda komiks ukaże się nakładem Image Comics, to jednak Alexander zapewnia, że nie został pozbawiony ani krzty swobody.

"The Empty Zone" było już wydane blisko 20 lat temu. Twórca uważa jednak, że wtedy był na początku swojej kariery i nie wszystko wyszło mu tak, jakby tego chciał. Najnowsza miniseria nie nawiązuje do poprzednich, jest to całkowity restart. Co prawda historia rozgrywa się w świecie bardzo rozwiniętym technologicznie, to jednak twórca nie ma zamiaru zbytnio eksponować tego typu wątków. Komiks jest przede wszystkim historią o Corrine i sekretach jej przeszłości.

Na chwilę obecną "The Empty Zone" planowane jest jako miniseria, aczkolwiek istnieje możliwość kontynuacji. Tradycyjnie, wszystko zależeć będzie od tego, jak historię przyjmą czytelnicy. Ja ze swojej strony polecam,preview wygląda bardzo zachęcająco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz