wtorek, 5 maja 2015

Ważna deklaracja Briana K. Vaughana

W ostatnim czasie twórca "Sagi" - scenarzysta Brian K. Vaughan - powiedział pewną bardzo ważną rzecz dotyczącą jego komiksu. Okazuje się bowiem, że nie ma większych szans na to, by pozwolił on na ekranizację swojego dzieła.
Dlaczego? Otóż Vaughan stwierdził, że "Saga" najlepiej nadaje się na serial telewizyjny, a żadna istniejąca stacja nie byłaby wstanie wyłożyć takich pieniędzy, by chociażby poprawnie przenieść komiks ten na mały ekran. Tego typu kwoty z pewnością znalazłyby się w Hollywood i scenarzysta nawet rozmawiał na ten temat z kilkoma osobami, ale każda przedstawiona mu wizja na ten film sprowadzała go do półtoragodzinnego blockbustera pełnego akcji, uproszczeń fabularnych i znacznego ugrzecznienia jego komiksu. Tego właśnie Vaughan chce uniknąć i konsekwentnie odmawia sprzedaży praw.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Chcielibyście zobaczyć w kinach "Sagę" w wersji dla nastolatków?

3 komentarze:

  1. Albo grubo albo wcale !!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi się wydaje, że ten komiks nigdy nie powinien zostać zekranizowany, anie na małym, ani na dużym ekranie. Nawet Netflix by tu nie podołał.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zgadzam się z nim w stu procentach. Zrobienie z "Sagi" grzecznego akcyjniaka byłoby świętokradztwem, a nawet długi film nie pomieściłby wszystkich istotnych wątków. Serial brzmi znacznie lepiej, ale to mało realne, przynajmniej na razie. A szkoda.

    OdpowiedzUsuń