poniedziałek, 25 maja 2015

Kieron Gillen na Denver Comic Con

Aktualnie Kieron Gillen jest scenarzystą niebywale rozchwytywanym. Ma swoje tytuły w Marvelu, Image i Avatar Press, a mimo to znalazł czas by pojawić się na Denver Comic Conie. Jako jedna z największych gwiazd, scenarzysta przyciągnął na swój panel tłumy. I opowiedział co nieco o każdej ze swoich serii. Oto co zdradził na temat tych z nich, które wydawane są przez Image Comics.
Naturalnie najmniej dowiedzieliśmy się o zapowiedzianym na ostatnim Image Expo "The Ludocrats". Gillen określił ten komiks jako coś w stylu "Asteriksa", a pomysł na serię kręcił się w jego głowie mniej więcej od 2001 roku.

"The Wicked and the Divine" sprzedaje się na tyle zadowalającym poziomie, by móc spokojnie kontynuować wydawanie tego tytułu. Numery 12-17 przyniosą nam gościnnego artystę (już wiadomo że chodzi o Tulę Lotay) i ponownie będzie to jedna, zwarta historia. Jamie McKelvie w miarę możliwości ma jednak tworzyć pojedyncze ilustracje na potrzeby tej serii, chociaż większość sił i czasu kieruje na trzeci wolumin "Phonogram".

Z kolei ten tytuł ma podważyć nieco fakty, z którymi fani zdążyli się już oswoić. Zapowiedziana już miniseria ma mieć więcej niż dwie główne bohaterki i stanowić ma hołd dla muzyki z lat 80-tych ubiegłego stulecia. W komiksie znajdzie się sporo odniesień do ówczesnych hitów.

Na sam koniec dodał, że po zakończeniu "Secret Wars" w Marvelu, odpuści nieco pracę dla tego wydawnictwa i mocniej skupi się na seriach z Image Comics.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz