sobota, 14 czerwca 2014

"Rat Queens" w drodze na mały ekran

Za pośrednictwem blogowego fanpage'u na Facebooku otrzymałem link do bardzo interesującej informacji. Wygląda na to, że aż dwa tytuły pisane przez Kurtisa J. Wiebe zmierzają na mały ekran. O ile o adaptacji "Peter Panzerfaust" mówi się już od jakiegoś czasu, o tyle temat "Rat Queens" wypłynął po raz pierwszy. Ale za to od razu z dużą ilością konkretów.
Z tego co wiemy, "Rat Queens" ma zostać przeniesione na mały ekran pod postacią serialu animowanego. Za całość odpowiadać mają połączone siły firm Pukeko Pictures (które na swoim koncie mają pracę między innymi nad trylogiami "Władcy Pierścieni" oraz "Hobbit") oraz Heavy Metal.

Plan zakłada, że każdy odcinek trwać będzie 30 minut. W produkcję mocno zamieszani będą Martin Baynton oraz Adam Fratto ze strony Pukeko, a także Jeff Krelitz, David Boxenbaum i Rob Prior, którzy na co dzień pracują dla Heavy Metal.

Jeff Krelitz powiedział, że "Rat Queens" to doskonała historia zwłaszcza dla fangirls i jest to grupa docelowa, w którą dotąd nie celowała niemal żadna seria komiksowa. Serial animowany na jej podstawie nie tylko powinien znaleźć swoje miejsce w telewizji, ale także jest tam po prostu potrzebny.

Na efekty pracy obu wymienionych firm przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać, ale na pewno będę na bieżąco informować o tym projekcie.

Za podesłanie informacji dziękuję Piotrowi Michałowskiemu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz