piątek, 27 czerwca 2014

Krwawa siekanina czy naprawdę niezły komiks?

Co prawda pierwszy numer "Dark Engine" ukaże się dopiero za ponad dwa tygodnie, niektórym już udało się dostać komiks ten w ręce. Recenzent serwisu Bleeding Cool podzielił się pokrótce z czytelnikami wrażeniami i wynika z nich, że być może będziemy mieć do czynienia z naprawdę dobrą serią. Kolejną zresztą z dorobku Image Comics. Przy okazji udało się przeprowadzić wywiad z Ryanem Brownem. Czy dodał coś nowego w stosunku do tego, o czym już pisałem?
Owszem, pojawiło się kilka nowych informacji. Przede wszystkim w kwestii fabuły, ponieważ dowiedzieliśmy się iż Sym - główna bohaterka "Dark Engine" za zadanie nie będzie miała jedynie powstrzymanie inwazji przerażających stworów, które zniszczyły przyszły świat, ale mierzyć będzie się także z ludźmi. W przeszłości bowiem nie wszystkim przeszkadzać będzie planowany nowy porządek świata. Duża rolę w fabule mieć ma także tytułowy silnik, który napędza nadnaturalne zdolności Sym. Wiemy, że ma być on niestabilny na tyle, że kobieta może mieć z tego powodu potężne kłopoty. To nie przeciwnicy, ale właśnie wadliwość maszyny ma być największym zagrożeniem dla życia Sym.

Co ciekawe, pierwszy pomysł na postać Sym polegał na przedstawieniu jej jako żeńskiej wersji Sindbada. Lecz, cytując Ryana Burtona, "pisanie takiej postaci po prostu sprawiało mu ból". Nie można przy tym marginalizować tu roli Johna Bivensa, który swoimi pomysłami mocno wpłynął na obecny wygląd "Dark Engine". To właśnie jemu zawdzięczamy między innymi mocno zmieniony wygląd głównej bohaterki komiksu, a także większość designów jej przeciwników.

Świat przedstawiony na łamach serii budowany był krok po kroku. Najpierw obaj twórcy postawili fundamenty, a dopiero potem dokładali do nich kolejne elementy coraz bardziej skomplikowanej układanki. Dziś Burton nie jest w stanie dokładnie powiedzieć który z nich wykreował więcej części składowych rozbudowanego świata, który pojawi się na łamach "Dark Engine".

Zapytany o inspiracje przy tworzeniu komiksu, Burton wymienił "Diunę", cykl "God of War", pierwszy film z Conanem Barbarzyńcą oraz płyty zespołu Basil Poledouris. Natomiast jeśli chodzi o czytane komiksy, twórca stwierdził iż jest zapatrzony głównie w duża część oferty Image Comics, Boom Studios oraz "Hellboy in Hell" z Dark Horse. Przyznaję że twórca ten ma niezły gust :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz