niedziela, 29 czerwca 2014

Okładka tygodnia #26

Za oknem znów burzowo (przynajmniej gdy piszę te słowa), więc jest to najlepsza, i przy okazji najwyższa, pora na kolejną odsłonę "Okładki tygodnia". Spośród okładek komiksów, które ukazały się w minioną środę, wybrałem następujące trzy:
3. The Mercenary Sea #5 - pierwszy numer tej serii nie rzucił mnie na kolana i po kolejne już nie sięgałem. Jednak już drugi lub nawet trzeci raz wyróżniam okładkę kolejnego zeszytu. Strasznie podobają mi się kolory, które są na niej użyte. Są mocno kontrastowe, ale ostatecznie dają świetny efekt. Nie umiem od nich oderwać wzroku. Dlaczego więc nie znajduje się na pierwszym miejscu? Bo mimo wszystko efekt jest dla mnie zbyt komputerowy.
2. Peter Panzerfaust #19 - partyzantka pełną gębą. Jest mroczno, mgliście, czuć klimat wojny, a jednocześnie Tyler Jenkins zachował wrażenie, że mamy do czynienia z baśniowymi postaciami. Drugie miejsce w dzisiejszym zestawieniu za największe zaskoczenie w tym tygodniu. Dotąd żadna okładka z tej serii nawet nie otarła się o top 3, a dziś od razu drugie miejsce.
1. Trees #2 - Jason Howard znów to zrobił! W końcu cover pierwszego numeru tej miniserii także zajął wysokie miejsce w tym cotygodniowym zestawieniu. Tu o sukcesie zadecydowała zabawa konwencją, która bardzo mocno zachęca do sięgnięcia po komiks. Utrzymany w skromnej palecie barw rysunek jednocześnie przeraża jak i intryguje. Chyba nie mógłbym wymagać więcej od okładki komiksu, nieprawdaż?

Dawno nikt nie komentował moich wyborów. Czy dziś się to zmieni? ;)

1 komentarz:

 1. Moje trzy typy to kolejno:
  Outcast (http://www.tfaw.com/Comics/Profile/Outcast-By-Kirkman--and-amp%3B-Azaceta-1___450932)
  Tress
  C.O.W.L. (http://www.tfaw.com/Comics/Profile/C.O.W.L.-2___450958)
  No i we wszystkich trzech przypadkach czekam z niecierpliwością na TP, więc mam nadzieję że w środku są równie dobre co na zewnątrz.
  Twoje dwa pozostałe typy też bardzo dobre.
  Jeszcze bym wyróżnił jako najgorszą okładkę tę do Sex (http://www.tfaw.com/Profile/Sex-14___450990) strasznie to słabe...

  OdpowiedzUsuń