czwartek, 19 czerwca 2014

Zapowiedzi Image na wrzesień 2014

Dwa dni temu opublikowano oficjalne zapowiedzi Image Comics na tegoroczny wrzesień. Po cichu liczyłem na to, że ponownie nie będę mógł narzekać na nadmiar tytułów do kupienia, co związane jest z gorącym wrześniem na polskim rynku. Niestety tak się nie stało i już powoli mogę szykować się na sprzedaż nerki. Dlaczego? Sprawdźcie sami.
Powyżej widzicie okładkę "Roche Limit", które wydaje się być najciekawszą zapowiedzią Image na wrzesień. Nowa seria Michaela Moreciego planowana jest na trylogię będącą mieszanką sci-fi oraz noir. Jak dla mnie brzmi to nawet nieźle. Oprócz tego tytułu wydawnictwo rozpocznie publikację jeszcze pięciu nowych tytułów, a do oferty powrócą z nowymi story-arcami takie tytuły jak "Lazarus", "Rocket Girl" czy "Deadly Class". Dość mocno w oczy rzuca się potwierdzenie wcześniejszych plotek mówiących o stopniowym odchodzeniu od komiksów kosztujących 2,99$, gdyż wśród sześciu wrześniowych nowości jest tylko jeden komiks z taką ceną okładkową.
W przeciwieństwie do zapowiedzi na sierpień, wrzesień obfitować będzie w wydania zbiorcze. Tych ma być aż siedemnaście, a wśród nich znajdą się między innymi takie hity jak ostatni tom "Fatale" czy premierowe odsłony "Southern Bastards" czy "The Mercenary Sea". Te dwa zbiory plus "EGO's vol. 1" opublikowane zostaną w promocyjnej cenie 10 dolarów za sztukę.

Wrzesień przyniesie mojemu portfelowi chwile cierpienia. Z dziś zaprezentowanych zapowiedzi na pewno kupię "Lazarus #11", "Protectors Inc. #9", "Umbral #9", "Great Pacific vol. 3" oraz "Southern Bastards vol. 1", a nie można zapominać o tym, że w tym samym miesiącu Taurus Media wyda "Żywe Trupy vol. 21", a Mucha - "Saga vol. 1" oraz "Chew vol. 1".

3 komentarze:

  1. Hmm.. "Roche limit" rysuje Vic Malhotra, facet od "Thumbprint" - co trochę stawia serię pod znakiem zapytania jeśli chodzi o jej stronę wizualną. Umiejętności tego Pana są trochę nierówne i charakteryzują się pewną stylistyczną topornością, która w noir jest nawet całkiem na miejscu, ale w dekoracji sci-fi? Budzi to moje obawy, mam nadzieję - niesłuszne. W każdym razie ja kupię (na pewno) "The Fade Out" #2, (na pewno) "Velvet #8 i (chyba) "Lazarus" #11. Kupiłbym też "Southern B." no ale panowie dali sobie póki co z #5 na wstrzymanie - nie było go poprzednio, teraz jest volume one...

    OdpowiedzUsuń
  2. Przerwy między poszczególnymi story-arcami to rzecz całkowicie normalna. Pomiędzy "Umbral" #6 i #7 też są trzy miesiące pauzy :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Styl Malhotry bardzo lubię, a połączenie Noir ze Science Fiction zawsze przypadało mi do gustu. Jak na razie zainwestuję w Southern Bastards, a potem czekam na to co wyjdzie w Polsce.

    OdpowiedzUsuń