niedziela, 22 czerwca 2014

Okładka tygodnia #25

Tak bardzo nie chciało mi się dzisiaj zasiadać do pisania tego posta :) Niemniej jestem tu punktualnie i udało mi się wybrać trzy moim zdaniem najlepsze okładki z mijającego tygodnia. Niestety właściwie ani jedna z nich nie urywa żadnej części ciała, ale jako ciekawostkę już napiszę, że wszystkie łączy motyw zwierzęcy. Domyślacie się już o co może chodzić?
3. Drumhellar #6 (cover A - Rossmo) - od samego początku trwania tej serii podoba mi się jak Riley Rossmo zestawia kolory używane przy okładkach. Powiedzcie sami - na pierwszy rzut oka one zupełnie do siebie nie pasują. Jednakże jeśli przypomnimy sobie w jakim stylu prowadzona była warstwa graficzna w pierwszej historii, okazuje się że nie umiemy wyobrazić sobie innej palety barw, którą artysta mógł użyć. Kiczowatość tej okładki to zabieg celowy i, jak widać, zwrócił moją uwagę.
2. The Manhattan Projects #21 - to będzie chyba pierwszy raz, gdy wyróżniam okładkę serii Jonathana Hickmana w tej rubryce. Każdy numer bowiem ozdobiony jest coverem bardzo podobnym do poprzednich i opiera się na na dużym okręgu na środku i w zasadzie na niczym więcej. tym razem jednak dorzucono do tego standardowego zestawu postać Łajki, która zapowiada jeden z najbardziej zakręconych numerów serii i podobnie jak w przypadku poprzedniej okładki, tak i ta przykuła moją uwagę bardzo mocno. A przecież o to w tym wszystkim chodzi.
1. Mice Templar IV: Legend #11 (cover B - Santos & Free) - jak całkiem niedawno się dowiedzieliśmy, jest to jedna z najsłabiej sprzedających się serii z oferty Image. Mimo wszystko każdy kolejny numer posiada przynajmniej jedną okładkę, która do mnie przemawia na tyle, że umieszczam ją w tym zestawieniu. Powód jest bardzo prosty - one po prostu sprawiają, że na mojej twarzy gości uśmiech. Tak było i w tym przypadku, ponieważ widząc tak groźnie wyglądającą ekipę... mysich wojowników po prostu nie potrafiłem się nie zaśmiać. Wiem że pewnie nie taki był zamysł twórców, ale za efekty przyznaję okładce pierwsze miejsce w dzisiejszym tygodniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz