poniedziałek, 9 czerwca 2014

Rubryki pojawiające się na blogu

Całkiem niedawno ktoś zasugerował mi, aby w jednym miejscu zebrał, opisał i podlinkował wszystkie cykliczne rubryki, które pojawiają lub pojawiały się na blogu. W ostatnich dwóch tygodniach licznik odwiedzin dość przyjemnie i całkiem regularnie wzrósł, więc jeśli czyta ten wpis jakiś nowy czytelnik to już spieszę z wyjaśnieniami co właściwie dzieje się na blogu.
 • Historia Image Comics - pierwsza rubryka, która pojawiała się na blogu. Zaliczyła dziewięć odsłon, a każda z nich to tekst traktujący zarówno o samym wydawnictwie Image, jak i o jego dziejach w naszym śmiesznym kraju. Jedyna z wymienionych dziś rubryk, która obecnie już nie jest kontynuowana.
 • Moje - w tej rubryce pojawiają się zdjęcia komiksów wydawnictwa Image, które stopniowo dochodzą do mojej kolekcji. Obecnie czekam na materiały do kolejnej odsłony, a dotychczas pojawiło się ich szesnaście.
 • Wasze - niewiele młodsza siostra rubryki "Moje". Zasady są podobne, tyle tylko że prezentowane zdjęcia podsyłacie mi Wy. Przez dłuższy czas nie było z tym większego problemu, aczkolwiek z czasem maile przestały przychodzić. Efekt jest taki, że niedawno pojawiła się trzynasta odsłona cyklu, po blisko dwumiesięcznej przerwie.
 • Top 5 - pierwsza z całej serii rubryk "wyliczankowych". Każda odsłona to brane na tapetę inne zagadnienie, chociaż ostatnio nieco trudniej przychodzi mi wymyślanie nowych tematów. "Top 5" doczekało się już szesnastu odsłon i statystyki jasno wskazują, że to właśnie ta rubryka jest najchętniej odwiedzana przez czytelników bloga.
 • Okładka tygodnia - nie jest to najdłuższa rubryka na blogu, ale jej tygodniowy tryb sprawia, że dobiła już do 23 odsłon. Początkowo prezentowałem w niej dwie okładki: jedną moim zdaniem najlepszą i jedną najgorszą z mijającego tygodnia. Wasze sugestie sprawiły, że z czasem zmieniła się w kolejną wyliczankę, tym razem prezentującą jedynie najbardziej udane covery, w ilości trzech na tydzień.
 • Śladami herosów - rubryka wymagająca najwięcej pracy i konsultacji, a i tak nie wolna od błędów. Każda odsłona wylicza wszystkie komiksy z udziałem określonego bohatera lub grupy herosów, wraz z krótkimi opiniami na ich temat. Dziś ukazała się szósta odsłona tego cyklu, który zaplanowałem na trzynaście części. Oznacza to że jesteśmy mniej więcej w połowie drogi :)
 • Nie tylko komiks - chcecie dowiedzieć się w czym maczało palce Image Comics, oprócz samych komiksów? Więc ta rubryka jest dla Was. Filmy, seriale, animacje, gry, figurki - wszystko to znajduje się na moim celowniku. Co prawda ukazały się dopiero trzy odsłony, ale seria ta może liczyć na jeszcze bardzo długi żywot.
 • Z archiwum Image - statystycznie rzecz ujmując, cykl ten to kolejna rzecz, która mocno przypadła Wam do gustu. Na jej potrzeby wygrzebuje stare komiksy z Image, które obecnie są trudno dostępne/publikowane przez inne wydawnictwa/pocięte/niedostępne, a warto o nich wspomnieć. Niekoniecznie dlatego że są tak dobre ;) Zaplanowałem dziesięć odsłon, a wczoraj mieliście okazję zapoznać się z trzecią z nich.
I to tyle. Zdradzę, że w planach mam kolejną rubrykę, lecz ta pojawi się na blogu dopiero wtedy, gdy "Śladami herosów" oraz "Z archiwum Image" zakończą swoje żywota. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że prędko to nie nastąpi :)

Warto jeszcze wspomnieć, że każdego miesiąca na blogu pojawiają się minimum trzy komiksowe recenzje. Do lektury ich oraz wszystkich wymienionych wyżej rubryk serdecznie zapraszam :)

1 komentarz:

 1. Super sprawa, bo nie miałem pojęcia co konkretnie oznaczają niektóre rubryki. Dzięki niemu na pewno przeczytam historię wydawnictwa i zajrzę jakie serie ukazywały się ze Spawnem.

  OdpowiedzUsuń