niedziela, 30 sierpnia 2015

Rick Remender zdradza szczegóły "Tokyo Ghost"

Dosłownie kilka dni temu pisałem o wywiadzie jakiego udzielił Rick Remender. Miał on początkowo dotyczyć serii "Tokyo Ghost", lecz zmienił się szybko w opowieść o tym, dlaczego scenarzysta odszedł z Marvela. Minęło kilkadziesiąt godzin i na tym samym portalu pojawił sie kolejny wywiad, tym razem już skupiony przede wszystkim na wspomnianej serii.
Świat przedstawiony na łamach komiksu "Tokyo Ghost" jest bardzo rozwinięty technologicznie. Ogromne korporacje wykorzystują ten fakt i dzięki temu sa w stanie kontrolować wszelakie aspekty ludzkiego życia. Seria rozpocznie się w momencie, gdy jedna z takich organizacji zatrudni dwójkę głównych bohaterów: Leda i Debbi. Mężczyzna jest kompletnie uzależniony od technologii i poświęca jej każdą minutę swojego życia. Kobieta z kolei jest jego kompletnym przeciwieństwem - unika nowinek, cieszy się życiem wolnym od nowoczesności. Z jakiegoś powodu ta dwójka jest w związku.

Już w pierwszym zeszycie poznamy Davey'a Traumę - głównego złego w "Tokyo Ghost". Nie jest to typowy villain, lecz wyrachowany i logicznie myślący złoczyńca. Wykorzystuje on technologię, lecz zarazem cechuje go nietypowy kodeks honorowy. Przykładowo, może on podróżować w czasie, lecz nigdy nie robi nic, co mogłoby w jakiś sposób zakłócić porządek rzeczy.

Rick Remender unika jak może określania gatunku "Tokyo Ghost". Oczywiście jest to seria science-fiction, lecz jednocześnie twórca dodaje, że wymieszał tam tyle stylów oraz gatunków, że nawet nie próbuje zaszufladkować swojego komiksu jednym słowem. Wydaje się, że każdy może znaleźć w "Tokyo Ghost" coś dla siebie.

Obecnie gotowe są już cztery zeszyty serii, dlatego te na pewno ukażą się bez opóźnień.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz