piątek, 21 sierpnia 2015

Jeff Lemire opowiada o kolejnych numerach "Descender" (SPOILERY!!!)

Na dość nietypową rzecz zdecydował się Jeff Lemire. Kilkanaście dni temu ukazał się szósty numer pisanej przez niego serii "Descender", a twórca do chwili obecnej zdążył już udzielić trzech niezależnych od siebie wywiadów dotyczących przyszłości tego tytułu. Postanowiłem więc zebrać wszystkie informacje w jednym miejscu, lecz jednocześnie przestrzegam przed spoilerami.
Szósty numer "Descender" zakończony został kilkoma niespodziankami. Pokazanie czytelnikom działającego modelu TIM-22 oraz ujawnienie tajemnic doktora Quona w linii prostej prowadzi do kolejnego rozdziału opowieści, który nosić będzie nazwę "Machine Moon". Na jego łamach ekipa głównych bohaterów trafi do miejsca, które stało się kryjówką dla ściganych robotów. W dalszym ciągu także rozwijany będzie wątek przeszłości doktora Quona, która nadal skrywa wiele tajemnic. Lemire jednocześnie nie określa Quona ani jako dobrą, ani też złą postać. Scenarzysta widzi w nim człowieka zagubionego i ściganego przez własną nieodpowiedzialność.

TIM-22 stanie się dość istotną postacią w nowych numerach. Czytelnicy w końcu poznają jego przeszłość, ale i teraźniejszość zapowiada się dobrze. Wydaje się, że główny bohater "Descender" nie będzie najlepiej dogadywać się ze swoim bratem.

Driller i Bandit nie zniknęli z kart komiksu. Obaj są zbyt lubiani przez czytelników. W najbliższych numerach dodatkowo poznamy skrywany przez tego pierwszego sekret. Powinien on bardzo mocno wstrząsnąć czytelnikami. Ponadto już w siódmym zeszycie poznamy nową postać, która szybko stanie się kluczowym członkiem obsady.

Lemire raz jeszcze podkreślił, że ma w głowie całkowity plan na publikację serii "Descender" i jak dotąd nic nie wskazuje na to, by musiał go w jakikolwiek sposób zmieniać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz