niedziela, 23 sierpnia 2015

Dzieciaki są całe, tylko bohaterka nie żyje

Tytuł posta to zdanie autorstwa Jeffa Lemire, który w taki sposób dość skrótowo chciał opisać zarys fabuły komiksu "Plutona". Na szczęście to nie jedyne, co scenarzysta miał do powiedzenia o tej składającej się z pięciu części miniserii. W wywiadzie dla serwisu Newsarama padło nieco więcej konkretów.
Wydawać by się mogło, że opowiadanie o fabule komiksu przez pryzmat śmierci bardzo popularnej superbohaterki to duży spoiler. To jednak mylne wrażenie, ponieważ zgon ten jest początkiem historii, a nie jej kulminacyjnym fragmentem. "Plutona" skupi się na niezwykłych wydarzeniach, które nastąpią dopiero po wspominanej śmierci. Bohaterami miniserii będzie piątka dzieciaków, która odkryje zwłoki bohaterki. My zaś będziemy obserwować jak zdarzenie to wpłynie na ich dotąd stosunkowo spokojne życie, ale nie tylko.

Fabuła podążać będzie dwutorowo. Jeden wątek skupi się na dzieciakach, drugi zaś będzie rysowany przez Lemire'a i opowie nam o ostatniej misji superbohaterki. Scenarzysta podkreśla jednak, że nie będą one mocno na siebie wpływać. Dodatkowa historia powstała długo po napisaniu scenariusza do miniserii i stanowi jedynie dodatek dla czytelników.

"Plutona" ma mieć stosunkowo mało wątków czysto superbohaterskich, dlatego koledzy denatki zaliczą najwyżej role drugoplanowe.

Źródło: Newsarama

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz