poniedziałek, 23 lutego 2015

Nowy tytuł od Top Cow. Scenarzystą oczywiście Matt Hawkins

Całkiem niedawno nabijałem się z powodu tego, że gdy Top Cow publikuje nowy tytuł, to jest duża szansa, że pisać będzie go Matt Hawkins. "The Tithe" nie jest wyjątkiem - czteroczęściowa miniseria to połączenie sił dość zajętego scenarzysty z rysownikiem Rahsanem Ekedalem. Ale tym razem, ogólne zapowiedzi brzmią całkiem nieźle.
"The Tithe" opowiadać ma o grupie złodziei, którzy postanawiają trochę się przebranżowić. W czasach, gdy banki są coraz lepiej strzeżone, stosunkowo łatwym łupem okazują się... kościoły pełne złota i innych kosztowności. Ubrani w nietypowe maski, uzbrojeni po zęby, złodzieje postanawiają wzbogacić się tanim kosztem.

Wbrew temu, co mogą niektórzy pomyśleć, komiks ten nie jest anty-religijny. Wątki związane z wiarą nie stanowią nawet drugiego planu "The Tithe", gdyż na czele znajduje się opowieść o ludziach, którzy decydują się okradać kościoły i sytuacja, która do tego doprowadziła. Matt Hawkins inspirował się ruchem Anonymous, by uzasadnić nieco motywacje złodziei. Ważnym elementem opowieści będzie także ścigająca szajkę dwójka agentów FBI - jeden to doświadczony i zmęczony pracą, a drugi to młodzieniec, który dopiero buduje swoją pozycję w agencji.

"The Tithe" będzie liczyć cztery numery bez możliwości kontynuacji. Po zakończeniu prac nad tym komiksem, obaj twórcy powracają do tworzenia nowych numerów "Think Tank". Prawdopodobnie, tym razem już w kolorze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz