piątek, 20 lutego 2015

Image na ekranach #5

W dzisiejszej odsłonie tej rubryki dominować będą, naturalnie, wieści związane z "The Walking Dead". Znajdzie się jednak miejsce dla innego tytułu, który dołącza do listy pod nazwą "być może kiedyś zekranizujemy". O jaki komiks chodzi? Czytajcie dalej.
Zaczniemy jednak od "Trupów", które ostatnio zbierają cięgi. Nie dość, że poziom najnowszych odcinków jest powszechnie krytykowany, to jeszcze w poniedziałek serial zaliczył potężny spadek oglądalności. 5x10 przyciągnął przed telewizory 12,3 miliona widzów i jest to spadek aż o 20% w stosunku do epizodu dziewiątego. Wpływ na to miał zapewne jubileusz programu "Saturday Night Live", lecz i tak daje nieco do myślenia.
------------------------------------------------------------------------------
Promo poniedziałkowego epizodu:
------------------------------------------------------------------------------
Tymczasem otrzymaliśmy nowe informacje na temat spin-offu pod roboczym tytułem "Fear the Walking Dead". Otóż zakończono kręcenie zdjęć do pilotowego epizodu, lecz serial nadal nie otrzymał zamówienia na pełen sezon. Ten jednak jest raczej pewien. Problem dotyczy tego, jak emitować spin-off.

AMC zastanawia się nad dwoma wariantami. Pierwszy z nich zakłada równoległą emisję obu seriali, natomiast drugi - puszczenie spin-offu osobno, w przerwie zimowej. W zależności od tego, który wariant zostanie wybrany, stacja podejmie decyzję dotyczącą długości sezonu.
------------------------------------------------------------------------------
Na festiwalu Toy Fair 2015 obecna była firma McFarlane Toys, która pokazała zebranym calutką nową serię figurek z bohaterami serialu "The Walking Dead". Możecie obejrzeć je tutaj. UWAGA: robią bardzo dobre wrażenie.
------------------------------------------------------------------------------
I wreszcie ostatni news. Studio 20th Century Fox podjęło współpracę z firmą New Regency Television, by przenieść na szklany ekran komiks "Enormous". Jego akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości. Rozległy kataklizm ekologiczny powoduje rozplenienie się tytułowych olbrzymich bestii, które wypierają człowieka z góry łańcucha pokarmowego, a ludzkość próbuje uchronić się przed wyginięciem. Zdruzgotane społeczeństwo toczy walkę o azyl w obliczu monstrualnego ataku.

Na razie projekt ten nie jest związany z żadną stacją telewizyjną. Wiemy jedynie, że Fox myśli o ekranizacji tej w ramach jednosezonowej serii limitowanej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz