czwartek, 26 lutego 2015

Image na ekranach #6

Kolejną odsłonę wieści serialowo-zabawkowych zacznę od standardowej porcji doniesień związanych z "The Walking Dead", lecz doczytajcie wpis ten do samego końca, ponieważ znajduje się tam jeszcze świeża niespodzianka, dotycząca dwójki twórców pracujących obecnie dla Image Comics. Zapraszam do rozwinięcia posta.
Wyemitowany przed kilkoma dniami, jedenasty epizod zaliczył wzrost widowni w porównaniu do poprzedniego i osiągnął wynik na poziomie 13,48 miliona odbiorców. Muszę przyznać, że wynik ten jest dla mnie sporym zaskoczeniem, ponieważ serial rywalizował z równolegle emitowaną galą rozdania Oscarów, która rok rocznie przyciąga przed telewizory ogromną liczbę widzów. Można się spodziewać, że w przyszłym tygodniu końcowy rezultat będzie jeszcze bardziej okazały...
--------------------------------------------------------------------------------------
...no, chyba że osoby nie mogące znieść widoku pary gejów, zgodnie z szumnymi zapowiedziami na portalach społecznościowych, nie zasiądą przez telewizorami. Taki bowiem rezultat przyniosła jedna ze scen z poprzedniego epizodu, w której okazuje się iż Aaron jest homoseksualistą, a ponadto poznajemy jego chłopaka - Erika. Wszystko to jest zgodne z komiksem. Fragment ten zawierał dość czułe sceny, z pocałunkiem obu panów na czele. I wtedy zaczął się wyścig w wyrażaniu niezadowolenia na Twitterze. Pozwolę sobie zacytować jeden z lżejszych wagowo twitów, pisownia oryginalna:

"i have been watching the walking dead for years with my kids,then with no warning u throw gays in there, I'm disappointed"
Jak widać, serial w którym flaki latają po całym ekranie, krew leje się strumieniami i pełno jest przemocy jak najbardziej można oglądać z dziećmi, ale scena z dwoma gejami to dla niektórych już zdecydowanie za dużo :)

Dodam jeszcze że nie pamiętam żadnej fali wzburzenia i krytyki, gdy rok temu w serialu pojawiła się Tara, która przecież jest lesbijką.
--------------------------------------------------------------------------------------
Skoczmy na moment do przyszłości. 29 marca stacja AMC wyemituje finałowy epizod obecnego sezonu "The Walking Dead" i kilkanaście godzin temu poinformowano, że będzie on trwać 75 minut plus reklamy. Będzie to trzeci taki przypadek w historii produkcji.
--------------------------------------------------------------------------------------
Diamond Select Toys ujawniło wygląd nowej serii figurek Minimates, w której pojawią się postacie ze story-arcu "All Out War"/"Wojna Totalna". Wyglądać będą następująco:
Jestem pełen podziwu dla osób, którym się one podobają :)
--------------------------------------------------------------------------------------
"Sex Criminals" lub też "Pretty Deadly" w telewizji? Bardzo prawdopodobne! Universal TV podpisał dwuletnią umowę z małżeństwem Matt Fraction i Kelly Sue DeConnick, w myśl której ich autorskie projekty mogą zostać zekranizowane. Na razie pewne jest jedynie rozpoczęcie prac nad adaptacją pierwszego z wymienionych tytułów, lecz nic nie wyklucza rozwinięcia tej współpracy w najbliższych miesiącach.

Z całą pewnością będę przyglądać się rozwojowi sytuacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz