czwartek, 26 lutego 2015

Jak trafić z podcastu na karty komiksów?

Jeszcze do niedawna nazwa "Thrilling Adventure Hour" nie mówiła mi kompletnie nic. Dziś, dzięki pomocy wydawnictwa Image Comics, wiem już iż jest to dość popularny w USA podcast, który w kwietniu tego roku zakończy swoją dziesięcioletnią działalność. Jego twórcy przygotowali jednak dla największych fanów niespodziankę, pod postacią dwóch komiksowych miniserii z postaciami, które zdobyły swoją popularność dzięki audycji.
Gdy Ben Acker i Ben Blacker doszli do wniosku, że warto zaryzykować i przenieść wymyślone przez nich postacie na karty komiksów, było dość jasne, że wybór padnie na te, od których ich podcast się zaczął. "Sparks Nevada: Marshall on Mars" oraz "Beyond Belief". To właśnie te dwie marki nieustannie cieszą się największą popularnością, ich uniwersum jest najmocniej rozbudowane i wobec nich obaj scenarzyści mieli najwięcej pomysłów. Uważają oni, że ich marki mogą spokojnie odnieść sukces także w innych mediach, lecz nie oznacza to, że spodziewają się rezultatów na poziomie słuchowiska o Supermanie.

Obie zapowiedziane miniserie mają być przyjazne dla osób, które nie znają "Thrilling Adventure Hour", przy jednoczesnym zachowaniu tego, co starzy fani lubią najbardziej. Zarówno Acker jak i Blacker bez ogródek przyznają, że ich komiksy skierowane są jednak głównie do tych, którzy podcastu nie słuchali. Komiksy mają być swoistymi prequelami słuchowisk.

Scenarzyści wyznali, że przełożenie bohaterów ich podcastu na komiksową przygodę był trudniejszy niż się spodziewali. Obie miniserie będą zilustrowane przez artystów, których styl nie jest zbyt realistyczny, lecz taki był plan od samego początku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz