niedziela, 20 września 2015

Zanurzcie się w "Limbo"

Przyznaję się szczerze, całkowicie umknęła mi zapowiedź tego tytułu, gdy przeglądałem preorder na listopad. Tymczasem wydaje się, że może to być coś całkiem interesującego. W końcu czy komiks zapowiadany jako surrealistyczne neo-noir może nie być warty naszej uwagi? :)
Obaj twórcy, a są nimi szerzej nieznani scenarzysta Dan Watter oraz rysownik Casper Wijngaard, współpracowali już wcześniej kilka razy, lecz "Limbo" uważają za swój pierwszy pełnoprawny komiks. Historia skupia się na mężczyźnie, który utracił pamięć. Nie tylko nie wie kim jest, ale także nie rozpoznaje niektórych zachowań jako dziwnych. Tymczasem świat w którym się obudził pełen jest niezwykłych sprzeczności.

Komiks cechować ma się totalną mieszaniną stylów narracji. Co prawda ogólnie twórcy określili "Limbo" jako wspomniane surrealistyczne neo-noir, ale mają pojawiać się wątki grozy, science-fiction, a nawet kryminału.

Twórcy zasugerowali, by czytelnicy dali im szansę nie na jeden, ale na dwa numery. według zapowiedzi premierowa odsłona "Limbo" ma tylko lekko dotknąć główny wątek, a prawdziwe szaleństwo zacznie się od drugiego zeszytu. Jeśli do tego czasu historia się nie spodoba, czytelnik nie powinien oczekiwać jej polepszenia w kolejnych odsłonach.

Źródło: Bleeding Cool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz