niedziela, 13 września 2015

Image na ekranach #24

Gdy pojawiają się informacje o innych ekranizacjach komiksów od Image od tych firmowanych nazwiskiem Roberta Kirkmana, trzeba specjalnie to wyróżnić. Ostatnio dotarłem do takiego właśnie newsa i dlatego też kolejną odsłonę "Image na ekranach" zaczynam właśnie od tej informacji. No a potem już standardowo wrócimy do newsów z planu "The Walking Dead". Szczegóły jak zwykle w rozwinięciu posta.

Zoe Saldana, aktorka znana z takich filmów jak "Avatar", "Strażnicy Galaktyki" czy "Star Trek", dołączyła do obsady ekranizacji komiksu Joe Kelly'ego i Kena Niimury "I Kill Giants". Wcieli się w nim w postać Molle - szkolnej pani psycholog, która będzie przekonana o tym, że główna bohaterka filmu ma problemy natury psychicznej.
Jeśli nie kojarzycie tytułu komiksu, już wyjaśniam. "I Kill Giants" skupia się na młodej dziewczynie o imieniu Barbara, która mierzy się z potworami. Niestety, część z nich jest prawdziwa, ale część jest tylko wytworem jej umysłu. W główną rolę wcieli się Madison Wolfe - mająca kilkanaście lat debiutantka.

Rozpoczęcie zdjęć do filmu ma nastąpić na początku przyszłego roku. Wy zaś możecie za darmo oraz legalnie przeczytać pierwszy numer komiksu klikając TUTAJ.

Źródło: Newsarama
------------------------------------------------------------------------------------
Wracamy do "The Walking Dead". Całkiem niedawno ogłoszono, że troje aktorów zostało awansowanych do statusu "cast regular", co oznacza, że pojawią się w większości odcinków i z ważniejszą rolą. Oczywiście o ile gdzieś po drodze nie zginą. O kogo dokładnie chodzi?
Są to Tovah Feldshuh (Deanna Monroe), Alexandra Breckenridge (Jessie Anderson) oraz Austin Nichols (Spencer Monroe). Dziennikarze z USA zauważyli przy okazji, że tym samym "cast regular" tego serialu rozrosła się do osiemnastu osób, a wspomnieć jeszcze należy o postaciach drugoplanowych, takich jak pojawiający się w zapowiedziach Heath. Można śmiało przypuszczać, że oznacza to sporą liczbę zgonów w nadchodzących odcinkach.

Źródło: Comic Alliance
------------------------------------------------------------------------------------
Plotki, ploteczki, a być może ziarno prawdy. W sieci pojawiły się doniesienia o tym, że producenci "The Walking Dead" ogłosili casting do dwóch ról męskich, które mają zadebiutować w drugiej połowie szóstego sezonu. Według opisów do których dotarli łowcy spoilerów, być może chodzi o wyczekiwane postacie Jesusa oraz Negana. Co prawda nie zostali oni nazwani wprost, ale opisy scen w których mają się pojawić oraz krótkie podsumowanie ich charakterów sugerują, że będzie chodziło właśnie o te postacie.

Źródło: Comic Alliance
------------------------------------------------------------------------------------
Na koniec ciekawostka dotycząca efektów specjalnych w "The Walking Dead". Producenci tego serialu zapowiedzieli, że w szóstym sezonie tej produkcji po raz pierwszy charakteryzatorzy zostaną nieco wyręczeni w swojej pracy.
Jak wiemy, producenci co sezon usiłują pokazać coraz mocniejszy rozkład pojawiających się zombiaków i przy okazji prac nad najnowszym sezonem uznano, że sama charakteryzacja nie wystarczy i potrzebna będzie pomoc komputerów. Oznacza to, że przerażający wygląd niektórych trupów będzie efektem pracy speców od animacji komputerowej. Nie ukrywam, że jestem bardzo mocno zaintrygowany efektem tych prac.

Źródło: Comic Alliance

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz