wtorek, 8 września 2015

Antony Johnston zachęca do zapoznania się z Babuszką

Nieudana próba z serią "Umbral" oraz dość średnie wyniki sprzedaży "The Fuse" nie zniechęcają Antony'ego Johnstona. I dobrze, bo niedawno zapowiedziane "Codename: Baboushka" zapowiada się coraz ciekawiej. Serwis CBR otrzymał już swój egzemplarz recenzencki i wystawił mu bardzo wysoką ocenę. Dodatkowo, przeprowadzono wywiad ze scenarzystą, który ujawnił kilka nowych, ciekawych informacji.
Pomysł na "Codename: Baboushka" narodził się naturalnie podczas oglądania jednej z części filmowego cyklu o Jamesie Bondzie. Było to "From Russia With Love", a Johnston uznał, że chciałby zobaczyć całą tę historię z punktu widzenia Tatiany Romanovej - jednej z bohaterek filmu. Pomysł ten powoli i konsekwentnie zaczął przeradzać się w pomysł na całą serię.

Dziennikarze CBR potwierdzają wcześniejsze słowa scenarzysty. Pierwszy numer "Codename: Baboushka" faktycznie posiada wszystkie zalety jego dotychczasowych komiksów, a dodatkowo posiada mnóstwo scen akcji i niebywale duże tempo. To coś z czego Johnston jak dotąd nie słynął.

W pierwszej historii nie poznamy zbyt wielu szczegółów z przeszłości głównej bohaterki, lecz pojawią się pewne sugestie. Te być może będą rozwijane w przyszłych story-arcach. Scenarzysta nie chciał także zdradzić jakie poglądy polityczne i historyczne będzie mieć stworzona przez niego agentka.

"Codename: Baboushka" ma być wzbogacone o eseje autorstwa kobiet, także okładki wariantowe będą rysowane tylko przez panie. Johnston zasugerował, że nakłania Gail Simone do stworzenia dla jego serii jednego z dłuższych tekstów.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz