piątek, 4 września 2015

Jakie będą dalsze losy "Minimum Wage"?

"Minimum Wage" Boba Fingermana to jeden z tych komiksów z oferty Image, które każdego miesiąca przechodzą niemal niezauważone, chociaż zupełnie nie zasługują na taki los. Efekt musiał w końcu nadejść - wraz z końcem obecnie wydawanej miniserii autor poważnie zastanowi się nad tym jak i czy w ogóle będzie ją kontynuować.
Fingerman zapowiedział, że "Minimum Wage: So Many Bad Decisions" zakończy się cliffhangerem, który chciałby rozwiązać w kolejnej historii. Na chwilę obecną twórca nie uważa by "przeskoczył rekina", lecz jednocześnie wie, że nie powinien ciągnąć swojej historii w nieskończoność. Niestety wyniki sprzedaży są niezbyt wysokie i dlatego twórca musi poważnie zastanowić się nad tym co zrobić. Wyjścia są trzy: zakończenie publikacji, kolejna miniseria, wydanie OGN. Z wywiadu wynika, że Fingerman skłania się raczej ku tej ostatniej.

Jeśli kontynuacja "Minimum Wage" wydana zostanie pod postacią powieści graficznej, czytelnicy i tak nie będą musieli zbyt długo czekać na jej wydanie. Fingerman twierdzi, że dość szybko rysuje daną historię, zaś sporo czasu zajmuje mu przygotowanie dodatków oraz edycja tuz przed drukiem.

Wywiad z Fingermanem dotyczy nie tylko "Minimum Wage" i porusza wiele innych tematów. Ogólnie jest to bardzo ciekawa lektura, dlatego serdecznie zachęcam do kliknięcia w poniższy link.

Źródło: Bleeding Cool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz