wtorek, 26 stycznia 2016

Harris i Morazzo zachęcają do sięgnięcia po "Snowfall"

Joe Harris i Martin Morazzo zaskoczyli czytelników niekonwencjonalną serią "Great Pacific", którą w całości zrecenzowałem na blogu. Miała ona niezwykle interesujący punkt wyjścia, który z czasem niestety nieco się rozdrobnił, nad czym ubolewam do teraz. Teraz duet ten pracuje nad kolejnym tytułem, którego ogólny zarys fabuły prezentuje się co najmniej nietypowo.
"Snowfall" opowiadać ma o świecie, w którym manipulowanie pogodą stało się ważną bronią. Pierwszy numer serii zaprezentuje nam zachodnie wybrzeże USA, które zostało całkowicie zasypane rekordowymi śniegami. Odpowiedzialną za to osobą jest niejaki White Wizard - tajemniczy osobnik, który poważnie nadepnął na odcisk kierującej światem organizacji. Czy jednak jest od istotą nadludzką, czy też po prostu niezwykle genialnym naukowcem?

Komiks osadzony jest w niedalekiej przyszłości, w której klimat ocieplił się na tyle, że na całym globie zimy praktycznie nie ma. Lodowce się roztopiły, przez co kształt świata uległ znaczącym zmianom. Świat stał się jedną, wielką korporacją, której szefowie nieustannie popełniają przestępstwa, za które nie są jednak pociągani do odpowiedzialności.

Harris zaznacza, że nieprzypadkowo jego ostatnie komiksy dla Image są jednocześnie bardzo mocnym komentarzem na temat zmian klimatycznych oraz trendów środowiskowych. Scenarzysta uważa, że jest to bardzo ważny temat, który trzeba poruszać mocniej na łamach komiksów, zaś on z okazji tej skwapliwie korzysta. Na łamach "Snowfall" zobaczymy świat w takim kształcie, w jakim najprawdopodobniej znajdzie się jeśli klimat nadal będzie się ocieplał.

White Wizard wcale nie musi być najważniejszą postacią komiksu. Sporo informacji o "Snowfall" wciąż pozostaje tajemnicą, by czytelnik, który zdecyduje się sięgnąć po premierowy zeszyt, mógł czuć się jak najmocniej zaskoczony.

Premiera serii zaplanowana jest na 17 lutego.

Źródło: Newsarama

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz