piątek, 9 października 2015

Zasłyszane w Łodzi

Mam szczerą nadzieję, że nie zginę za te spoilerki. Niemniej chodzenie po terenie niedawno zakończonego MFKiG obfitowało dla mnie także w to, że dowiedziałem się tego i owego o komiksach Image w Polsce. Nie rzucę Wam nic konkretnego, możecie spekulować. Tak więc:
 • Sprzedaż komiksów Image od Muchy jest albo bardzo dobra albo zadowalająca na tyle, by móc spokojnie kontynuować rozpoczęte już serie.
 • W przyszłym roku Mucha będzie chciała wydać około dwadzieścia komiksów. W chwili obecnej wydaje się, że większość z nich będzie właśnie z Image.
 • Oznacza to także start nowych pozycji. Nieoficjalnie (negocjacje trwają) poznałem tytuł jednej z nich. Nie jest to "Velvet" ani nawet nic od Brubakera. Ale jeśli się uda, raczej będziecie zadowoleni ;)
 • Pamiętacie jak wspomniałem, że jestem na 90% pewien tego iż Mucha wyda wspomniane przed chwilą "Velvet"? Dziś oceniam te szanse na 50%, ale wbrew pozorom to wcale nie jest taka zła wiadomość.
 • Taurus Media nie zamierza ograniczać się jedynie do obecnych trzech tytułów z Image. Ale to dopiero w przyszłym roku. I tak, wiem co to będzie.
 • "Criminal", który obecnie jest w ofercie Image, cieszy się zainteresowaniem co najmniej trzech wydawnictw.
 • "Lazarus" sprzedaje się zaskakująco dobrze. No cóż, to dobrze :)

4 komentarze:

 1. Wyczuwam Invisibles, bo chyba ostatnio jak gdybałeś, to wyszło na Velvet i Invisibles... Szkoda, że nic Brubakera. Tzn. Criminal jest na celowniku trzech wydawnictw - to dobrze. Ciekawe kto trzeci chce wejść w Image...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście miałem na myśli Invicible!

   Usuń
 2. Najbardziej ucieszyłoby mnie wydanie Deadly Class przez Muszkę ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja jak byłem ostatnio w Warszawie to słyszałem, że Wytches można się spodziewać w przyszłym roku. Ale nie padła nazwa konkretnego wydawnictwa.

  OdpowiedzUsuń