niedziela, 25 października 2015

Mucha oficjalnie zapowiada kolejny komiks od Image!!! I nie tylko

No i stało się, Mucha Comics zapowiada kolejny nowy komiks od Image. Jeśli nic się nie popsuło, to właśnie w tej chwili na Facebooku wydawnictwa pojawiła się oficjalna informacja. Tytuł ten ukaże się w maju przyszłego roku i jest nim...

"Velvet" Eda Brubakera oraz Steve'a Eptinga!!!
Zatem moje przypuszczenia z września okazały się słuszne :)

W mojej krótkiej rozmowie z panią Christine Meyer, którą odbyliśmy wczoraj w Krakowie, zapytałem jeszcze o jeden komiks, na którego publikację w Polsce bardzo liczyłem. Niestety "East of West" nie ukaże się nakładem Muchy, chociaż wydawnictwo było tym tytułem mocno zainteresowane.

8 komentarzy:

 1. "nie ukaże się nakładem Muchy" - czy te słowa mają podwójne znaczenie? :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie wiem nic na temat tego, by komiksem tym był zainteresowany ktoś inny.

   Usuń
  2. Ale tak na logikę, dlaczego Mucha miałaby nie wydać komiksu na który miała ochotę, od wydawnictwa z którym raczej ma dobre stosunki? :) Ja widzę jedną przeszkodę...

   Usuń
  3. Proszę mi wierzyć, są także takie powody, które nie nazywają się "inni wydawcy w Polsce" :) Więcej nie zdradzę, proszę pytać już bezpośrednio przedstawicieli wydawnictwa.

   Usuń
 2. Ok. A tak swoją drogą, skoro mamy Sagę, Chew, Fatale, Lazarusa, Black Science, Mucha wyda Bękartów z południa i Velvet, a Taurus (prawdopodobnie) Deadly Class, a to niby nie koniec i mają być kolejne serie, to co jeszcze jest warto, czy nawet powinno się u nas wydać?

  Jeśli założymy że faktycznie East of West nie wyjdzie z jakichś przyczyn, a Criminal i The Fade Out odpada skoro będzie Velvet (choć moim zdaniem spokojnie można wydawać dwie serie jednego scenarzysty, tak jak to zapewne zrobi Taurus z Remenderem ), to co zostaje z tych najlepszych do wydania u nas? Wytches? Sex Criminals? Injection? The Manhattan Projects? Revival?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym tak tego "Criminala" od razu nie skreślał. Wiem o zainteresowaniu tym tytułem ze strony aż trzech wydawnictw i wydaje mi się, że w końcu się doczekamy.

   Znam tak naprawdę dwa tytuły, których jeszcze nie ogłoszono, a są zaklepane. Być może ich nazwa padła w Twoim komentarzu, być może nie :D Ale zapewniam, że przyszły rok zapowiada się bardzo dobrze :)

   Na pewno po dwa tomy Sagi i Velvet. Chew ponoć trzy. Na pewno kolejne odsłony Sex i Bękartów z Południa. Będzie Velvet i przynajmniej jeszcze jedna premiera od Muchy. Od Taurusa nowe odsłony Black Science, Lazarusa i Żywych Trupów plus minimum jedna premiera. Kolejne odsłony Sunstone. Mamy dopiero końcówkę października, a już wiemy o około 15-18 komiksach Image zaplanowanych na przyszły rok. Tak dobrze nie było jeszcze nigdy.

   Usuń
  2. Pewnie, że tak dobrze jeszcze nie było! Tyle porządnych amerykańskich seriali? A przecież jeszcze jest Amerykański Wampir, będą Y, Scalped i Gotham Central z Egmontu i Daredevil od Sideca. W końcu jest normalnie na rynku.

   Usuń
  3. Z tym Daredevilem to bym nie rumakował. Uwierzę w ten komiks gdy faktycznie się ukaże. Ponad dwumiesięczne całkowite milczenie wydawnictwa Sideca daje powody do niepokoju.

   Usuń