poniedziałek, 26 października 2015

Popłuczyny czy nowe podejście? Stjepan Sejic opowiada o "Switch"

Całkiem niedawno końca dobiegła jedna z trzech najdłużej ukazujących się serii Image Comics. Mowa oczywiście o "Witchblade", którą to studio Top Cow konsekwentnie i z uporem doprowadzało do upadku od niesławnego restartu ich uniwersum, gdy rozwój postaci został cofnięty o całe lata. Jako zastępstwo dla przygód Sary Pezzini Top Cow zorganizowało serię "Switch": nieosadzoną w uniwersum i niemal kompletnie niezwiązaną z legendarnym tytułem serię, która jest kolejnym projektem sygnowanym nazwiskiem Stjepana Sejica. Twórca ten udzielił wywiadu na jej temat.
Główną bohaterką "Switch" jest Mary - dziewczyna goniąca za UFO i wierząca chyba we wszelkie możliwe nadprzyrodzone zjawiska. Wesoła i nieco niezdarna dziewczyna wskutek wielu dziwnych wydarzeń zostaje nowa nosicielką rękawicy Witchblade. Teraz nie tylko musi zrozumieć swoje nowe zdolności, w czym pomogą jej zresztą jej poprzednicy, ale także zmierzyć się z czyhającymi na nią siłami zła oraz... nadal zachowywać się jak zwykła nastolatka.

"Switch" ma być ukłonem w stronę wszystkich fanów Sary Pezzini, ale jednocześnie świeżym startem dla artefaktu. Główna bohaterka komiksu jest zdaniem Sejica znacznie weselsza i sympatyczna, a sama seria utrzymana będzie w lżejszym tonie. Przede wszystkim w "Switch" chodzi o to, by czytelnik oglądał losy dziewczyny, która krok po kroku dojrzewa do bycia kimś więcej. Kimś godnym noszenia potężnego artefaktu.

Seria ma obfitować w crossovery, ale takie bardzo nietypowe. Zaplanowano bowiem starcie Mary z Lady Pendragon oraz Aaronem, księciem smoków. Ten drugi to postać stworzona przez Rona Marza na potrzeby niezależnego komiksu.

W porównaniu z wersją publikowana na DeviantArcie, drukowane "Switch" różnić ma się tylko układem kadrów przystosowanym do pionowych plansz.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz