piątek, 9 października 2015

NYCC 2015: Todd McFarlane o przyszlości serii "Spawn"

Twórca postaci Spawna jako pierwszy z przedstawicieli Image zrzucił poważniejszą bombę na zebranych fanów. Ogłosił bowiem nazwisko nowego twórcy, który dołączy do ekipy tworzącej nowe przygody Ala Simmonsa. Jak się zaraz przekonacie, jest to nie byle kto.
Otóż począwszy od numeru 258, współtwórcą serii zostanie sam Erik Larsen. Zajmować będzie się on nie tylko rysowaniem, ale także współodpowiedzialny będzie za scenariusz. Jako że ta przygoda trwać ma minimum 6 numerów, wygląda więc na to, że Paul Jenkins oraz Jonboy Meyers, a więc dotychczasowi twórcy, nie utrzymali długo swoich dotychczasowych stanowisk.

Wspomniany już 258 zeszyt "Spawna" ma nie zawierać żadnych dialogów.

Obaj twórcy zapewniają, że będą wymieniać się obowiązkami. Oznacza to na przykład, że jeśli Larsen nie będzie mieć czasu, by dokończyć dany zeszyt, zrobi to McFarlane i na odwrót. Oznacza to, że istnieje realna szansa na to, że twórca "Spawna" może ponownie rysować jego przygody.

Larsen unikał pytań o dalszy los "Savage Dragona". Seria na pewno będzie kontynuowana, ale nie wiadomo czy i jak mocno współpraca z Toddem McFarlane wpłynie na czas tworzenia kolejnych numerów.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz