czwartek, 16 marca 2017

Vaughn i Del Duca opowiadają o "Sleepless"

Niedawny Emerald City Comic Con obfitował w masę zapowiedzi nowych tytułów od Image Comics. Jedną z nich było "Sleepless" i właśnie o tym tytule nieco więcej serwisowi Comics Alliance zdradziły autorki komiksu - Sarah Vaughn oraz Leila Del Duca.
Sarah Vaughn, którą powinniście kojarzyć z pracy przy warstwie graficznej "Alex + Ada", zapowiedziała "Sleepless" jako składającą się z dwóch story-arców historię, która zamknie się w tuzinie odsłon. Scenarzystka uważa, że dokładnie tyle potrzebuje, by w pełni zaprezentować całość zaplanowanych wątków.

Samo "Sleepless" opowiadać ma historię Poppy - córki zabitego króla niezwykłej krainy - oraz Cyrenica. Ten drugi jest rycerzem, którego jedynym zadaniem jest bronić życia młodej księżniczki w trudnych czasach. Na tronie zasiadła zupełnie nowa osoba, której nie podoba się, że spadkobierczyni poprzedniej dynastii wciąż żyje. Co ważne, Cyrenic dzięki rzuconemu na siebie czarowi, nie musi chodzić spać. Będzie to ważny element fabuły komiksu.

Świat przedstawiony na łamach "Sleepless" ma być interesującą mieszaniną magii i świata jak najbardziej realnego. Sam komiks zaś łączyć ma wątki polityczne, romantyczne oraz fantasy, jednakże z wyraźnym naciskiem na dwa pierwsze. Graficznie, Leila Del Duca inspirowała się modą obowiązującą w okolicach roku 1500 na terenie Włoch oraz Maroka.

Źródło: Comics Alliance

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz